Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Spisek szlachetnych” i inne audycje ByteEatera (zwykle na żywo)
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
5 dni temu
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
wczoraj
Hemikryptomonokaidialog
Przez ok. pół odcinka zamówiona próbka ByteEatera gadającego bez głębszego przygotowania na różne tematy, jak to w audycji z założenia „luźnej”. Potem dzwoni Grzesiek (ten od pizzy) i...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Proste zwierciadło 2018-05-02

Od Talesa do Rothbarda – wycieczka po filozofii

Nadający: Krzysztof Maczyński

Kordian, znawca i pasjonat nauki mądrości, jako gość w roli przewodnika po wybranych postaciach i ich myśli, zagadnieniach, ich znaczeniu dla zwykłych ludzi, a także roli filozofów i ich działalności w dzisiejszym świecie

KOMENTARZE

Ogrodniczka Sylwis 2018-05-04

Moge sie mylic, ale jako isona interesujaca sie filosofia od wczesnych lat dziecinnych, smiem nie zgodzic sie rozmowca co do statusu ekonomicznego osob parajacych sie filozofia, a w szczegolnosci tych ktorych idee odniosly swiatowy sukces. Z ekonomicznego punktu widzenia to ludzie, ktorzy reprezentuja biede. Jezeli pochodzili z rodzin zamoznych to dobra te odrzucali lub marnowali. Sa to jednak wyjatki (jak Jezus, czy Marks), wiekszosc filozofow bowiem nie przynalezala do wysokiej klasy slpoecznej a raczej lezala u jej podstaw. 
Chcialabym rowniez zwrocic uwage na to , ze filozofia rozumiana jako zajecie bezcelowe przez czesc spoleczenstwa to dobra wiadomosc, poniewaz ci ktorzy tak mysla to prawdopodobnie osoby ciezko pracujace, utrzymujace gospodarke/i.  
Trzecia, ostatnia mysla, ktora chcialam sie podzielic, to fakt przejecia idei socjalistycnych/komunistycznych przez Chiny z Europy,matki tych idei. Jak one wplynely na prezny rozwoj Chin, ktory mamiejsce aktualnie? I w co te idee sie przeksztalca? Jak zmieni sie spoleczenstwo chinskie dzieki poniekad filozofii europejskiej?

Ogrodniczka Sylwia 2018-05-04

Moge sie mylic, ale jako osoba interesujaca sie filozofia od wczesnych lat dziecinnych, smiem nie zgodzic sie rozmowca co do statusu ekonomicznego osob parajacych sie filozofia, a w szczegolnosci tych ktorych idee odniosly swiatowy sukces. Z ekonomicznego punktu widzenia to w wiekszosci ludzie, ktorzy reprezentuja biede. Jezeli pochodzili z rodzin zamoznych to dobra te odrzucali lub marnowali. Sa to jednak wyjatki (jak Budda, czy Marks). Wiekszosc filozofow bowiem nie przynalezala do wysokiej klasy slpoecznej a raczej lezala u jej podstaw a cale swoje zycie klepali ekonomiczna biede  
Chcialabym rowniez zwrocic uwage na to, ze filozofia rozumiana jako zajecie bezcelowe przez czesc spoleczenstwa to dobra wiadomosc, poniewaz ci ktorzy tak mysla to prawdopodobnie osoby ciezko pracujace, utrzymujace gospodarke/i.  
Trzecia, ostatnia mysla, ktora chcialam sie podzielic, to fakt przejecia idei socjalistycnych/komunistycznych przez Chiny z Europy,matki tych idei. Jak one wplynely na prezny rozwoj gospodarczy Chin, ktory ma miejsce aktualnie? I w co te idee sie przeksztalca? Jak zmieni sie spoleczenstwo chinskie dzieki poniekad filozofii europejskiej?

Tomasz 2018-05-08

To długa i ciężka wycieczka, trwająca prawie 4 godziny, uff. 
Czy była by szansa zrobić jakiś skrót tej audycji?

Bogumił Ostrowski 2018-05-26

Szczęść Boże w oktawę Zesłania Ducha Świętego! 
 
Czy nie było Arystotelesa i św. Tomasza z Akwinu? 
 
Jak w ogóle można mówić o filozofii bez tych postaci? 
Długa audycja, przekrojowo pokazuje obszernie, ale pokazuje tylko tą brudną część filozofii (niemieckie wymysły w stylu Hegla). 
Czy Panowie Wolnościowcy nie znają "Państwa Platona"? 
Nie wiedzą, że Pitagoras założył sektę Orfików, która snuła wizję opanowania społeczeństwa? 
Polecałbym Państwu zapoznanie się z tekstami dra Stanisława Krajskiego, tutaj, wbrew tytułowi mamy przekrój tych zagadnień: 
 
https://www.cda.pl

Bogumił Ostrowski 2018-05-26

zczęść Boże w oktawę Zesłania Ducha Świętego! 
 
Czy nie było Arystotelesa i św. Tomasza z Akwinu? 
 
Jak w ogóle można mówić o filozofii bez tych postaci? 
Długa audycja, przekrojowo pokazuje obszernie, ale pokazuje tylko tą brudną część filozofii (niemieckie wymysły w stylu Hegla). 
Czy Panowie Wolnościowcy nie znają "Państwa Platona"? 
Nie wiedzą, że Pitagoras założył sektę Orfików, która snuła wizję opanowania społeczeństwa? 
Polecałbym Państwu zapoznanie się z tekstami dra Stanisława Krajskiego, tutaj, wbrew tytułowi mamy przekrój tych zagadnień: 
 
https://www.cda.pl

Bogumił Ostrowski 2018-05-26

Wkleiło się podwójnie, można jedną wypowiedź usunąć.

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2018-05-27

Zamiarem nie było powiedzieć o wszystkich. Do Arystotelesa jakieś odniesienie prawdopodobnie było, choć już dokładnie nie pamiętam, a do św. Tomasza faktycznie nie. Ale tu chodziło wybór pod innym kątem, nie o reprezentatywną gromadę filozofów ze wszystkich szkół i epok. Natomiast „Państwo” Platona znam, jak i sektę pitagorejczyków (czerpiącą inspiracje z orfizmu, ale ani historyczne źródła, ani treści i rozkład akcentów, nie wskazują wystarczająco na to, że to to samo; myślę, że orfizm był starszy), mówiłem o tym już sporo we wcześniejszych odcinkach, więc po cóż powtarzać. 
 
A jakby ramy czasowe pomieściły, to ze współczesnych pewnie bym jeszcze przywołał Dennetta.

Bogumił Ostrowski 2018-06-09

Jeśli chodzi o filozofię, to wszystko zostało już w tej sprawie powiedziane. Mamy dzieła św. Tomasza z Akwinu i tam są dosłownie wszystkie odpowiedzi na pytania filozoficzne. Oczywiście, jest to dorobek niebywale obszerny, trudno dostępny w prawdziwym tłumaczeniu po polsku, dlatego korzystamy z ludzi, którzy przekładają go na tematy zrozumiałe przez osoby niewykształcone z filozofii w sposób profesjonalny. 
Pojawiły się wątki obiektywistyczne, zbuntowane atlasy i podobne sprawy. Oznacza to, że pewne sprawy trzeba zgłębić. Ekspertem od spraw filozofii, prawdziwej - realistycznej (arystotelejsko-tomistycznej), nie jałowych niemieckich gdybań i rojeń, które służą tylko dla ogłupiania ludzi i przekonania rządców, że są nadludźmi jest pan dr Stanisław Krajski. Ten człowiek wyjaśni Państwu wiele. Napisał kilkadziesiąt książek, na razie jednakowóż, polecałbym zapoznanie się z materiałem z kongresu wolnościowców, gdzie wyłożył, co trzeba.  
Warto posłuchać całości. Pan Krajski, to ten wąsaty jegomość: 
 
https://is.gd/Audycja20180422

Dodaj komentarz...

Krzysztof Maczyński

Krzysztof Maczyński, Homo sapiens

Inne audycje tego autora:

Granice wolności słowa - 9 miesięcy temu


Kto i jak korzysta na ZAiKSie (1) - ponad rok temu
Karta smoleńska (1) - 3 lata temu

Więcej audycji...


Marks miał rację! (2) - 3 lata temu


Wanderlust i nasz gust - 4 lata temu


Egzotyczny kraj: Finlandia (2) - 4 lata temuWalentynkowo o płci i seksie (12) - 4 lata temu


Czy Hugo jest oszustem? (12) - 5 lata temu


Prasówka z dobrych źródeł (2) - 5 lata temu


Wróżenie ze szklanej kuli (4) - 5 lata temuOdcinek piekielny (6) - 5 lata temu

Trudne rozmowy na temat aborcji (16) - 5 lata temu


Politycy i pedofilia (5) - 5 lata temuJak bardzo Nowoczesna? (4) - 5 lat temu


Jak Żydzi robią biznes (5) - 6 lat temu

Prohibicja to śmierć (7) - 6 lat temu
Anarchia! (14) - 6 lat temuPolicjantka lubi gaz (1) - 7 lat temu

Kto gardzi Lechem Kaczyńskim? (11) - 8 lat temu

PrzeGoście (23) - 8 lat temu
A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Przemo - - 15.00
Kordian - - 15.00
scav - - 35.00
Mgd - - 10.00
Magda - - 10.00
Mgd - - 10.00
Mgd - - 10.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt