Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Dziś
21:00
Wydanie Główne
Jutro
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Jan Fijor zaprasza (7)
3 dni temu
Przeliczanie wynagrodzeń to nie taka oczywista sprawa!
O zagranicznych wynagrodzeniach, o tym co utrzymuje niemieck· gospodark· oraz czytanie listu s·uchacza. O tym wszystkim Jan Fijor!
Wydanie Główne (7)
7 dni temu
Absolutnie wszystko, dla każdego, za darmo
Kontynuujemy analizę programów wyborczych. Dziś KO i Lewica. Równouprawnienie w sporcie. Inflacja. Inteligencja elektoratu. Darmowy Internet.
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2011-02-16

Prawniczek - pilot nowej audycji o życiu w sądach

Nadający:

Pierwszy, luźny, pilotażowy odcinek audycji, z której dowiecie się wszystkiego sądach od praktycznej strony. Prowadzi Becia. Była na ponad 1000 rozpraw, więc wie o czym mówi.

KOMENTARZE

Andrzej 2011-02-16

Audycja napewno lepsza od tych sobotnich, chyba, że kolega się poprawi.

Daniel 2011-02-17

A ja nie wiem jakie są sobotnie wystąpienia, więc nie mam punktu odniesienia bo na KS słucham jedynie Kamila, czasami pana Janka no i jak zawieje to Huga i Martina. Ale audycja Beci jak najbardziej na plus bo ma do powiedzenia coś czego inni nie mają "prawa" wiedzieć. No i kobiecy głos jednak to jest coś odmiennego.  
Z resztą gdyby mówił w "eter" murzyn z łamaną polszczyzną to byłaby to nowa jakość i krok do przodu bo zawsze to kolejna osoba w załodze KonteStacji. Domagam się kontynuacji ;)

Piotrek 2011-02-17

Fajna opcja. Gdyby temat Prawniczka wyczerpał się, zawsze można zrobić "Gotuj z Becią" ;-)

Marius 2011-02-17

Jak była zapowiedź na głównej to za pierwszym razem przeczytałem prawiczek... i myślę ŁAT?! "kobieca audycja prawiczek", a to prawniczek pisało :P

Mariusz 2011-02-17

Całkiem ciekawie :) Bardzo chętnie bym posłuchał jakichś konkretnych zdarzeń lub praktycznych porad. Jak na debiut to super wyszło teraz pewnie będzie już tylko lepiej.

Tomasz Primke 2011-02-17

Kontestacji słucham od niedawna, choć Korespondenta czytam codziennie od wielu lat... Ogólnie jest bardzo dobrze - i dlatego wciąż słucham. Ciągle też myślę, jak mógłbym sam jakoś Wam pomóc, albo w inny sposób przyczynić się do propagowania idei wolności. Dotychczas nikomu jeszcze Kontestacji nie poleciłem, żadnych banerów nie rozpowszechniam. Przed odsłuchaniem audycji "Prawniczek" powodem tego był głównie brak czasu (tzn. zostałem nagle zawalony robotą i praktycznie nie mam na wolontariat czasu ani sił). Teraz powód będzie jeszcze jeden: WULGARYZMY!!! 
 
Dopóki na antenie, ze strony prowadzących, będą padać słowa: 
 
"kurwa" (i pokrewne, np. "skurwystyństwo") 
"chuj" (i pokrewne, np. "chujowy") 
 
dopóty palcem nie ruszę, żeby w jakikolwiek sposób Kontestację polecać/reklamować. Chamstwa i grubiaństwa propagować nie mam zamiaru. Ani pod sztandarem wolności, ani pod jakimkolwiek innym. 
 
Przy okazji pozdrowienia dla Beci - Twój udział w audycji oceniam bardzo pozytywnie!

Andrzej 2011-02-17

Piotrek może zażartowałeś, ale ja uważam, że przydała by się jakaś niepoltyczna audycja w Kontestacji.

verde 2011-02-17

Przyłączę się do głosu Tomasza w kwestii wulgaryzmów. 
O ile uważam, że jeśli zakładamy, że w audycji czwartkowej Martina można czasem rzucić mięsem - to puszczanie wciąż wulgarnych przerywników w audycji Beci, które nijak się mają do treści jest zupełnie niezrozumiałe. Trudno polecić komuś "prawniczą audycję w radio dla przedsiębiorców", w którym ciągle "blade chuje" latają.

Joanna Senyszyn 2011-02-17

Fajna audycja , na pewno się sprawdzi. Po za tym , nareszcie jakiś kobiecy głos , bo już się robiło nudno. 
Ale te przerywnika...naprawdę , zupełnie niepotrzebne były wciskane co piąte zdanie. Mam nadzieje , że Becia przebije wszystkie "męskie" audycje 
Pozdrawiam 
Joanna Senyszyn herbu Hoss

Buchaj 2011-02-17

Audycja bardzo mi się podobała czekam na kolejne ogólnie lubię jak Becia gada czy to w Odwyku czy na żywo

Martin 2011-02-17

Może i słuszne uwagi. 
 
Ale ten pierwszy raz był jaki był tylko przez to, że ja technicznie prowadziłem. Becia będzie sobie sama już dobierać dźwięki, i ona zdecyduje jak prowadzić. 
 
Więc pewnie to wszystko uwzględni. Ale co zdecyduje, nie wiadomo. To jej audycja, więc niech rządzi.

Michał z Canterbury 2011-02-17

Też bym proponował ograniczenie WULGARYZMÓW. 
 
Rozumiem, czasem użycie przekleństwa jest niezbędne, aby podkreślić lub wzmocnić wypowiedź, i sam też przeklinam, ( jak "piepszony socjalista! " ). 
 
Bardzo jednak chciałbym polecić kilka szczególnie interesujących audycji moim rodzicom, ludziom starszym, nawet znajomemu mądremu księdzu - ale nie robię tego, bo jest w tych audycjach ZBYT DUZO klnięcia. 
 
Mnie to osobiście nie przeszkadza, i nawet jest jajcarsko i luźno, no ale większość ludzi może to poprostu odebrać jako prostactwo i przestanie traktować KONTESTACJĘ serio. 
 
Martin, Twoje audycje są naprawdę zajebiste, 
 
może warto jednak zmienić kilka dżingli by zyskać większą siłę edukacyjną !

(Anonim id=601) 2011-02-17

No i słuszne że się kontestatorzy wypowiedzieli, mam nadzieję że w kolejnej audycji owych wulgaryzmów zabraknie :).

Piotr Ogiński 2011-02-17

Ciekawe, ciekawe. Ja byłem raz w Rejonowy i już mam dosyć. Koszmar sędzia Asia w ogóle nie była przygotowana i do san miała pretensje, że jej jakieś dokumenty wysyłamy. Sprawa ciągnie się już od roku. Chodzi o spadek po Ojcu. 
 
Mam dosyć tego Unio-Europejskiego sądownictwa!!!

Piotrek z Rzeszowa 2011-02-17

Audycja była zajebista:))) Temat bardzo praktyczny.  
Jeśli Becia nie zrobi więcej takich audycji podam ją do sądu :-))) 
Ma do tego talent i świetne podejście do słuchaczy.  
Becia proszę więcej takich audycji.

Krzysztof 2011-02-17

Verde, masz w zupełności rację. A Poza tym, Becia bije na głowę co najmniej dwa z dotychczasowych waszych programów.

Piotrek 2011-02-17

@Andrzej Ja bardzo liczę na audycje kulinarne :D 
Co do wulgaryzmów, to faktycznie może ludzi odrzucać :/

EstEst 2011-02-17

1) Faktycznie, popieram przedmówców w kwestii wulgaryzmów. Nie chodzi o to, żeby prowadzący byli ,,ąę'' i żeby nic im się nie wymknęło, bo olaboga, zgorszenie, tylko, że te dżingle niespecjalnie są zabawne. Jeśli akurat super pasują do tematu, to można raz na audycję puścić, ale bez przesady, bo się nudzi. No, a jak nie pasują do tematu, to budują tylko skojarzenia z epoką podstawówkowo-gimnazjalną, gdzie klęło się z byle okazji, by pokazać dorosłość, a banda pochlebców się śmiała. Aż tak sentymentalny nie jestem. 
 
2) Beciu: Naprawdę, ludzie mają milion innych rzeczy do roboty niż przyglądanie się pracy sądów, zwłaszcza, jeśli chcą mieć dobry apetyt. Zresztą sama mówiłaś, że ludzie przychodzą do sądu z zerowym pojęciem, co tam jest. Dlatego Martin ma rację: opowiadaj nam jak kretynom, którzy o niczym nie wiedzą. I wtedy będzie ciekawie.  
 
3) Dziś się nie wypowiem na temat tego jak bardzo się podobało, bo to wiadomo, że był pierwszy raz i w ogóle musiał być jakiś rozruch. Wolałbym co prawda więcej konkretów, a mniej ,,szczebiotania'' i przegadywania się z czatem na tematy pierdołowate, ale ja jestem facetem i matematykiem, to moja opinia się nie liczy ;). Na następne programy proponuję wybrać jakieś tematy, żeby zawsze była myśl przewodnia, to będzie mniej dialogów typu: ,,To co jeszcze opowiesz?'' ,,Nie wiem''. 
 
Przykładowe pomysły na tematy, już napoczęte dziś: ,,Z jakich powodów godność urzędu sędziowskiego może być obrażona, jakie zachowania są potępiane na sali sądowej i jakie są tego konsekwencje'', ,,Jaki jest standardowy przebieg przykładowej sprawy z opisem kolejnych kroków - np. o kradzież, pobicie, czy niezapłacenie jakiegoś podatku'', ,,Kiedy sprawa jest zbyt błaha, żeby iść do sądu, nawet jak masz pewność wygrania'', ,,Kiedy intuicja jest sprzeczna z prawem'' czyli ,,tylko wydaje Ci się, że masz rację'', ,,Jak dobrze sędziowie znają prawo i jak się do niego stosują''. Myślę, że słuchacze mogą wymyślić więcej. 
 
Generalnie, jestem rękami i nogami za kontynuowaniem ,,Prawniczka'' i myślę, że Becia to fajnie poprowadzi, jak jej Martin przestanie przeszkadzać. A audycja prawna jest w Kontestacji jak najbardziej na miejscu. 
 
@Andrzej: 
Są audycje niepolityczne w Kontestacji: Audycja Mobilnych, Mała Wielka Firma, Essence, Podcastofon. Poniekąd Świat Kamila C. też, choć czasem są tam jakieś odniesienia.

verde 2011-02-17

Oto jak audycja Beci była kroplą przepełniającą czarę goryczy.  
Rozpoczęła się pamiętna Krucjata Przeciwko Brzydkim Słowom. 
Wskutek powszechnego społecznego powstania - Martin i Hugo stracili pracę w Kontestacji, a pełnię władzy w rozgłośni przejął Reporter Piotr Kraśko, znany z tego, że nigdy nie nic mu się nie wymsknęło, nawet w łazience.

dorota 2011-02-17

Peruki w sądach nosiło się po to aby utrudnić rozpoznanie przez przestępców kto jest sędzią (bo morderstwa sędziów zdarzały się w Anglii bardzo często). Dzisiaj to już tylko element tradycji.

dorota 2011-02-17

A kara była zawsze uwarunkowana ze względu na majętność. Kiedyś była ze względu na status społeczny.

EstEst 2011-02-18

@verde: Genialne. 
 
Ogólnie: Faktycznie będą koszulki XL? Jak zamawiałem, na stronie była informacja, że XL-ki się skończyły i zamówiłem L-kę, lekko przyciasną, jak się okazało.

Mateusz z Kanady 2011-02-18

Tylko uslyszalem dzwieczny glos Beci i mi usmiech na gebe wyskoczyl. Estest ma racje, my o sadach nic nie wiemy wiec nie krepuj sie z nadmiarem lopatologji. 
 
Z tymi cyckami na wierzchu u protokulantek to sie nie zupelnie zgadzam ... uwazam ze zeby sobie pelne zdanie wyrobic potrzebuje dowodow rzeczowych (mozliwie obfitych) albo przynajmniej kolekcji zdjec. 
 
Dodam jeszcze ze mi wcale wulgaryzmy nie przeszkadzaja. Nie zalezy mi na nich ale sie nie bede o nie obuzal jak jakas sfustrowana przyzwoitka desperacko szukajaca orgazmu. Albo inaczej: nie twierdze ze wulgaryzmy sa po chuju ale wcale takie chujowe nie sa zeby od razu od nich uciekac.  
 
Z mojego doswiadczenia wynika ze ci co sami identyfikuja sie jako ludzie kulturalni robia to dla tego ze nie bardzo maja sie czym innym pochwalic. Wiec zeby poszerzyc Tomka i mu podobnych choryzonty oferuje piosenke: www.youtube.com

Bezimienny 2011-02-18

Fajnie Fajnie :) Wyczekuje następnego odcinka .

EstEst 2011-02-19

Beciu, z wypowiedzi z audycji czwartkowej wnioskuję, że za bardzo wzięłaś sobie do serca moją uwagę o ,,szczebiotaniu'' i konkretach. 
 
Dlatego napiszę wyraźnie: Mi się podoba audycja. Uczciwie piszę, w jaki sposób by mi się spodobała bardziej, ale to jak najbardziej Twoja audycja - zresztą gusta są różne i innym się spodoba bardziej niż mi. A w ogóle to audycja nie jest studolarówką, żeby miała się wszystkim z każdej strony podobać. 
 
Czekam na kolejny odcinek!

Paweł 2011-02-19

Audycja fajniejsza niż się spodziewałem, a wcale mało nie oczekiwałem po Twojej audycji, Beciu :) 
 
Podoba mi się Twój styl prowadzenia i dystans do siebie. Czekam na kolejny odcinek :)

Bezimienny 2011-02-19

Bezczelny Martin ciągle puszcza dżingle z wulgaryzmami. To ma być śmieszne?

mgr inż. BlackEmperor 2011-02-19

Co do ocen sędziów, to na stronie  
 
ms.gov.pl 
 
jest ankieta. Kliknijcie TAK jeśli łaska.

[email protected] 2011-02-19

za spóźniony zus 3 tysie? a na jakiej podstawie pytam się. Z tego co mi wiadomo to płaci się odsetki za opóźnione płatności , i płaci się jedynie wtedy gdy kwota odsetek przekracza 6,60 zł.

dorota 2011-02-19

Karne odsetki a kara grzywny to co innego. Poszukaj sobie w kodeksie karnym skarbowym, ja nie mam pod ręka.

Marius 2011-02-20

O ja cię! Ale zajefajny obrazek ma Prawniczek! :D

Syn Kastrata 2011-02-20

Audycja bardzo fajna.  
 
Jeśli chodzi o ograniczenie się do sądów cywilnych, to zdarza się iż ofiara nie jest w stanie iść do sądu bo np. nie żyje. Wtedy jak mamy sądzić mordercę?

dorota 2011-02-21

Synu Kastrata, z reguły osoba zabita ma rodzinę, która mogłaby pozwać zamiast zwłok. Jeżeli nie ma rodziny, wtedy pojawia się problem.

Syn Kastrata 2011-02-21

Są również takie problemy jak zanieczyszczanie powietrza, czy wody, bo wycena strat pojedynczych ludzi może być minimalna np. 1 złoty 25 groszy rozłożonych na kilkanaście milionów ludzi.

dorota 2011-02-21

Czy ja wiem? W starożytnym rzymie jak Ci sąsiad palił śmieci i dym leciał na Twoją działkę to go pozywałeś i on bulił karę nie za poziom zanieczyszczenia, a za złamanie prawa sąsiedzkiego..

Pawel 2011-02-21

Na + 
Co do audycji...pierwsze koty za ploty.Swietna postawa prowadzacego ktorego pomoc zaowocowala tym ze audycja sie rozkrecila.Brawa dla obojga. 
Na- 
Co do wulgaryzmow.... Przeklinac to trzeba umiec.Moze zamiast jingle niech Panowie sie wysila i jada z *urwami i *hujami zamiast przecinkow. 
Wrzucanie tylu bluznierstw oslabia ich dosadnosc, a smianie juz sie z tego ze ze puscilo sie jingle z *hujem to tak podjezdza 9latkiem popisujacym sie przed 8latkiem.Dramat. 
Wolnosc Tomku w swoim domku ;-)

dorota 2011-02-22

Spokojnie, ludzie... to chyba pierwszy raz było i Martin już to wytłumaczył... Dostali nowe jingle i Martin chciał się nimi pobawić, już więcej nie będzie. PRoste?

Bezimienny 2011-03-02

Czemu nie ma drugiego odcinka do ściągnięcia?

Myronek 2011-03-19

Co do tej togi z szarym żabotem, to nie wiem czy rzeczywiście taki jest kolor, ale prawdopodobnie chodziło o radcę Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa, która jest państwową jednostką organizacyjną powstałą w celu zapewnienia ochrony prawnej praw i interesów Skarbu Państwa (przede wszystkim do zastępstwa procesowego Skarbu Państwa przed różnymi sądami).

Becia 2011-03-21

drugi odcinek nie jest do posluchania, bo Martin stwierdził, że zbyt źle technicznie wyszedł. i tak Myronku o niego właśnie chodziło z tym szarym żabotem. potem to dosprawdzałam :)

Dodaj komentarz...


Lubi pomagać ludziom.
Lubi gotować.
Lubi podróżować.
Lubi czytać.
Lubi dzielić się swoją wiedzą z innymi.
Lubi jak ludzie proszą mnie o pomoc.

Prowadzi audycję sądową Prawniczek

Inne audycje tego autora:


Odcinek o Niemcach (14) - 8 lat temu

Odcinek o Tańcu (8) - 8 lat temu

Więcej audycji...
Odcinek kuchenny (13) - 8 lat temuCzym jest małżeństwo? (32) - 8 lat temu

Inwigilacja czy coś więcej (8) - 8 lat temu
Bezdomni przedsiębiorcy (3) - 8 lat temu

Jak uciszyć sąsiada? (11) - 8 lat temu


Dlaczego nie lubimy Greenpeace (76) - 8 lat temuCała prawda o radarach (7) - 8 lat temu
Komisyjnii mordercy (2) - 8 lat temuŚlub za zgodą psychiatry (3) - 8 lat temu


Prawniczek o Grecji (13) - 9 lat temuCzego nie lubią sędziowie? (13) - 9 lat temu
A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Sklepikon.net - - 25.00
Mateusz z Kanady - - 100.00
Marcin z Jarocina - - 20.00
Voter101 - - 10.00
Marcin z Jarocina - - 20.00
Od Grzegorza - good job! - - 40.00
Czewez - - 50.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt