Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Dziś
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne
wczoraj
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
wczoraj
5 rzeczy, które są źle nazywane w Kościele katolickim
Czym się różni dziewicze poczęcie od niepokalanego poczęcia? Dlaczego „grzech pierworodny” to niefortunne tłumaczenie „peccatum originale”? Czy Ofiara mszy świętej się powtarza na każdej...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2012-12-06

Siergiej Litwinow o myśleniu i widzeniu

Nadający:

Nasz gość - terapeuta widzenia Siergiej Litwinow z firmy Akasha zdradza, co łączy wady wzroku ze sposobem myślenia. JAK MYŚLISZ - TAK WIDZISZ. Posłuchaj koniecznie i zrób pierwszy krok do uniezależnienia się od okularów. Na deser: nagrody do zgarnięcia!

KOMENTARZE

Sebeq 2012-12-06

Zaraz przesłucham ale już jestem sceptykiem. Jogowałem oczy przez ponad miesiąc nie widząc żadnej poprawy uprzednio sporo o tym czytając, nawet nosiłem okulary ajurwedyjskie które niby miały pomagać. I jak miałem -4 z mętami na jednym oku tak mam do dzisiaj.

Martin 2012-12-06

Amen.

iskra 2012-12-06

Sebeq, krytycyzm i dystans dobra rzecz. A audycja swoją drogą warta posłuchania. Dla mnie osobiście bardzo ciekawa...

iskra 2012-12-06

A tu link podawany w audycji: www.akasha.com.pl 
Zainteresowani znajdą tam pomoce do ćwiczeń, książki (m.in. te wspomniane w audycji, ale nie tylko), płyty, informacje dotyczące zajęć i wiele, wiele więcej.

Marty Strauss 2012-12-06

Sebeq, misiąc czasu to chyba nie za długi okres. Oczy dużo dłużej pracowały na to aby się popsuć, więc naprawa chyba nie może nastąpić zbyt szybko.

Филипп 2012-12-06

Dzięki za zrealizowanie tematu, który podpowiedziałem.

Sebeq 2012-12-06

Miesiąc to czas po którym musisz zobaczyć efekty inaczej się poddasz, no chyba, że masz psychikę jak Rocky. Miesiąc monotonnych ćwiczeń i zero efektu. Poza tym szukałem choć paru ludzi którzy wyszli z krótko/daleko wzroczności dzięki tym ćwiczeniom i powiem wam, że w necie jest kilka tysięcy wypowiedzi w tym temacie i nikogo takiego nie znalazłem.

iskra 2012-12-07

Sebeq, może to nie działa, a może faktycznie chciałbyś mieć efekty "już" podczas gdy potrzeba czasu. Na przykład przy zmianie sposobu odżywiania też nie chudnie się (a przynajmniej nie znacznie) od razu. Największy spadek wagi się notuje od 3-go miesiąca. Mówię o własnych obserwacjach. 
 
Ja ćwiczenia oczu miałam na zajęciach szybkiego czytania (choć tam nie tyle chodziło o pozbywanie się wad wzroku a raczej poszerzenie pola widzenia czy sprawność ruchu gałek ocznych). No i w tym przypadku działało... 
 
A może po prostu czegoś nie uwzględniłeś - dieta, autoanaliza i trening myśli? :) 
 
Pozdrawiam!

stop nwo 2012-12-07

wolnemedia.net 
 
Lekarze z USA: szczepionka na krztusiec nie działa 
 
zmianynaziemi.pl

Damian 2012-12-08

Musi się znaleźć jakiś królik doświadczalny który zacznie stosować wymienione w audycji techniki i napisze czy coś mu się poprawiło wtedy pewnie więcej ludzi się nad tym poważnie zastanowi. 
BTW.Jeśli chodzi o książkę Batesa dosyć łatwo ją znaleźć w internecie. 
Piszcie ludzie piszcie.Ja zaczynam na razie od palmingu ponieważ wadę mam na tyle dużą że chodzenie bez okularów jak doradza doktor niestety jest w moim przypadku niemożliwe. 
Ale piszcie ludzie piszcie jak tam u Was.

As Serwisowy 2012-12-09

Sebeq, ja ćwiczę swój wzrok na podstawie książki Batesa i z wady -2,75/-2,5 zszedłem do -1,75/-1,75 więc te ćwiczenia działają na pewno. Astygmatyzm -0,5 całkowicie wyleczyłem. 
 
Ale przyznam, że wymaga to dużej cierpliwości i konsekwencji. Samemu na pewno nie dostrzeże się zmian, bo one są powolne. To tak jak ze swoim dzieckiem, nie widzi się jak rośnie bo widzi się je codziennie. Tak samo postępu w poprawie wzroku samemu się nie zobaczy, bo to nie jest skokowe.  
 
Poza tym, odnotowanie poprawy utrudnia fakt, że nawet w ciągu dnia wzrok ulega sporej zmianie. Ja mierzyłem wadę wzroku na podstawie tablicy snella przyklejonej do ściany. Rano, jak miałem wzrok wypoczęty miałem wadę około -2,5, natomiast wieczorem, po całym dniu w pracy przed komputerem, miałem wadę około -3,0. Po kolejnej nocy, rano znowu miałem -2,5 i wieczorem znowu -3,0 więc ta wada oscyluje mocno. 
Widać to też czasem u osób, które dobierają sobie okulary u okulisty. Jak pójdą do okulisty wieczorem, po całym dniu, jeżeli mają oczy zmęczone, np.pracą 8godz,przed komputerem to okulista przepisze im okulary za mocne, i może się pojawić ból głowy w ciągu dnia i niekiedy trzeba iść do okulisty aby poprawiał szkła na mniejsze. Dlatego ja zawsze znajomym doradzam, aby szli rano do okulisty na badania. 
Warto mieć powyższego świadomość, bo pomimo że po miesiącu ćwiczeń np.zmniejszy się wadę o 0,25 dioptrii, można mierząc swój wzrok wieczorem, stwierdzić że wada się nie poprawiła, ale wręcz pogorszyła względem przepisanych wcześniej okularów. 
Jest jeszcze kolejna kwestia. Ja mierzyłem sobie wzrok, w odstępie kilku dni, u 3 różnych lekarzy i za każdym razem wada sporo się różniła... 
 
Także cierpliwość i nie nastawianie się na szybka poprawę są tu kluczowe. 
 
Co do innych osób, które wzrok wyleczyły, bądź tak jak ja są w trakcie poprawiania, to na forach zagranicznych można znaleźć takie osoby. Poza tym zdarzają się (wyjątki) okuliści zorientowani w temacie. W Warszawie, ul.Przy Agorze 13c, byłem u okulisty, które sam zna dziewczynę, które wyleczyła sporą wadę wzroku, takimi ćwiczeniami właśnie. Większość okulistów jednak coś takiego podważa lub wyśmiewa... 
 
Pzdr

Damian 2012-12-09

As Serwisowy zapomniałeś chyba napisać ile czasu to zajęło zanim zszedłeś z wady -2,75/-2,5 do -1,75/-1,75.Interesuje mnie również jakie ćwiczenia wykonywałeś oprócz tych z tablicą czyil patrzenie nie centralnie na literki.

Bezimienny 2012-12-10

w celu polepszenia wzroku stosowac można również hinduskie mudry-to takie układy palców rąk,które trzymie się przez 45 minut i wtedy odblokowuja się odpowiednie receptory naszego organizmu,pomagajace w zwalczaniu chorób; polki.pl

LukasT 2012-12-11

Damian, 
Mniej więcej 0,25 dioptrii w miesiąc, ale przy systematycznym ćwiczeniu. W miesiącach, kiedy był mniejszy zapał i mniej czasu na ćwiczenia to już gorzej. 
Co do ćwiczeń: 
1) chodzę bez okularów/soczewek (poza jazdą samochodem i grą w tenisa) 
2) nasłonecznianie około 2x dziennie po 2-3min. (w lato, teraz nie) 
3) palming, 2x dzinnie po 2-3min (czasami przed snem jak starczy czasu to 30min.palmingu) 
4) kołysanie, wieczorem przed snem 
5) podczas pracy przed kompem jak oczy zmęczone takie ćwiczenia www.snezha.com 
ogólnie całą stronę polecam, tam jest od a do z jakie ćwiczenia robić wg kobiety, która wyleczyła sporą wadę 
6) ósemki i koła oczami (też na powyższej stronie opisane) 
7) ćwiczenia z karteczkami na peryferyjne widzenie (to ćwiczenie wziąłem z książki tej: www.empik.com koleś bardzo prostym językiem pisze) 
i to w sumie tyle 
Każdy powinien sobie dobrać swoje ćwiczenia, bo innych niektóre relaksują a innych wręcz męczą. 
Jeżeli rezygnuje się z okularów na co dzień, to bardzo ważna sprawa, aby nie próbować widzieć !!!!! należy sobie "odpuścić" i pogodzić się z tym, że się nie widzi ostro. Inaczej, przy wytężaniu wzroku oczy będą się męczyć i skutek będzie odwrotny, wada się pogłębi. 
Jak ktoś ma większą wadę, typu 5 i więcej dioptrii i boi się zderzenia z latarnią, to może sobie po prostu zakładać okulary/soczewki np.3 dioptrie. 
Pzdr

LukasT 2012-12-11

LukasT to As Serwisowy 
Nie wiem czemu teraz mnie tak wpisało :)

Jacob 2012-12-11

Szkoda, że praktycznie nic nie było o Amblyopii, na którą choruje od dziecka, a w sumie nigdy się na to nie leczyłem bo i nigdy mi to nie przeszkadzało. Sam niestety nie mogłem zadzwonić i zapytać bo nie słuchałem na żywo 
 
Swoją drogą ciekawy jest ten sposób: hoga.pl

AgnessaLoveJesus 2012-12-11

Moje zdanie jest takie, że jak się na coś blokuje sceptycyzmem, miast się otworzyć, a co dopiero uwierzyć to nie dziwne, że to nie działa. Szczególnie jest tak z tą metodą-jak ktoś za bardzo jest zablokowany to może nic nie dać, bo w dużej mierze... a właściwie w ogóle metoda ta dotyczy odblokowywania naszego umysłu. 
Tak jest z uzdrawianiem-zacznie się zdrowieć bądź zostanie się uzdrowionym, jeśli się będzie tego chciało, musisz widzieć w tym sens. 
 
PS. I pomyśleć, jak wiele się dowiedziałam chodząc na msze o uzdrowienie, gdzie językiem religijnym jest mówione o kwestiach psychologicznych tak naprawdę, nie mówić o tym, że modlitwy w trakcie tych mszy działają na mnie... I to pokazuje, że jest wiele różnych metod i powstają nowe, bo na każdego co innego może działać, ale kwestia otwarcia się na zdrowienie jest i tak kluczowa i z reguły jest to proces, nierzadko długotrwały, dlatego konieczna jest cierpliwość-nagłe uzdrowienia są rzadkie nawet w religii. 
Może to zabrzmi paradoksalnie, ale to nie choroby nas rozwijają-jak niestety uczy dotąd ogólnie KK-a właśnie wychodzenie z chorób, leczenie nas rozwija :)

Jagoda 2012-12-11

Zaluje, ze dopiero teraz dojrzalam ta audycje, nie jestem stalym sluchaczem Pigulki. Mysle jednak, ze moze zainteresuje Was moja historia. Od 3 roku zycia nosilam okulary- nadwzrocznosc oraz dosc powazny zez. Pomimo cwiczen polegajacych na zaslanianiu jednego szkla okularow, zeby zmusic drugie oko do pracy, wada sie poglebiala. Jezeli ktos z was ma jakies doswiadczenia z ta metoda wie jaka to katorga- trudno wytrzymac nawet godzine, malemu dziecku jeszcze trudniej. Okulary, ktore mialy korygowac wade okulista zmienial na coraz mocniejsze co roku i tak z 0,5 do 2,5-3,00. Na kurs Pana Siergieja trafilam w wieku 9-10 lat. Moja mama uslyszala w jakiejs audycji o kursach swiadomego widzenia prowadzonych przez p. Siergieja i zapisala mnie na zajecia w Katowicach. Calosc trwala 3 dni, ok 6h dziennie. Pod koniec drugiego dnia kursu sciagnelam okulary i nigdy wiecej ich nie zalozylam. Dzisiaj mam 27 lat. Pomimo, ze dawno juz zapomnialam o wiekszosci cwiczen zalecanych w tej metodzie nie mam zadnych problemow ze wzrokiem. Po zezie nie ma ani sladu. Mysle, ze jestem dobrym przykladem skutecznosci tej metody, bo jako 10 letnie dziecko naprawde nie kierowalam sie sugestiami ani manipulacjami. P. Siergiej pokazal tylko proste cwiczenia, ktore zmuszaja nasze oczy do pracy.Efekt oszalamiajacy. Oczywiscie moja wada nie byla z pozoru grozna, ale w przyszlosci pewnie skonczyloby sie operacja, albo do dzisiaj nosilabym okulary. Mozecie negowac i krytykowac, a ja slyszac naokolo o problemach ze wzrokiem moge sie tylko lekko usmiechnac. Nawet jesli nie jestescie przekonani do jogi oraz medytacji, metoda ktora stosuje p. Siergiej zawiera takze typowo mechaniczne cwiczenia dla oka, ktore przynosza niewiarygodne efekty. Do konca zycia bede wdzieczna p. Siergiejowi za jego pomoc. Naprawde warto sprobowac.

iskra 2012-12-12

Dzięki Jagoda!

Jaskiniowiec 2012-12-13

Bardzo ciekawa audycja :)

Swavek 2012-12-17

"Oooo, 
ta kobieta zrozumiała po pół roku,ze ma lepszy wzrok o dziesięć dioptrii. 
Bardzo naiwne, bo zmiana wzroku o jedna dioptrie jest odczuwalne a wręcz uniemożliwia korzystanie z dotychczasowych okularów. 
 
Ciekawy temat, podany z indyjskim mydełkiem z krowiego łajna :D 
 
"gwiady są taki same jak słońce" :D:D 
dotąd myślałem, że Słonce jest gwiazdą jedyną w tej galaktyce, a to co nazywane jest gwiazdami emituje _odbite_ światło. " 
 
co do wzroku, są okulary do ćwiczeń mięśni gałek ocznych. 
Mam je od lat. Proste i niesamowicie skuteczne. 
Nazywają się okulary otworkowe lub "pinhole glasses" z angielska. 
Znałem kobietę która nosiła okulary od ósmego roku życia. 
Zakładając otworkowe okulary pierwszy raz w życiu widziała wysoko lecący samolot, używając jedynie tych okularów. 
A przecież one są z małych otworków i nie mają żadnej korekcyjnej soczewki. 
Pozdrawiam.

Maya 2013-06-19

Również uważam, że audycja była bardzo ciekawa i udana, z nutką 'tajemniczości' ;) 
 
Tak sobie tylko myślę, że chyba jednak u dzieci jest dużo łatwiej wyleczyć wady wzroku, gdyż oko się rozwija, i nawet przy zwykłym noszeniu okularów korekcyjnych po jakimś czasie chyba większość wad zostaje wyleczona, wzrok się poprawia ok. 0,5 dioptrii na pół roku.

Dodaj komentarz...


Łukasz walczy w tej chwili z Państwem Polskim za pomocą prokuratury, wygrał sprawę sądową z sanepidem i teraz to on oskarża sanepid i szpital za bezprawne działania w stosunku do jego dziecka. Joanna zaś po wielu latach walki z chorobą swojego dziecka, znalazła jej przyczynę daleko od miejsc, które wskazywali jej lekarze.

Prowadzą audycję na żywo Czerwona Pigułka, czyli mroczne strony współczesnej medycyny, Można do nich pisać na adres: [email protected]

Medale:

Program miesiąca
srebrny
Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...Życie z cukrzycą typu I (17) - 9 lat temu


Zespół niespokojnych nóg (26) - 9 lat temuCzerwona pigułka - Pasożyty (21) - 9 lat temuCzerwona Pigułka - Cukrzyca (47) - 9 lat temu


A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Piter - - 50.00
Salsero - - 10.00
joAnna - - 5.00
joAnna - - 5.60
tomek - - 10.00
Mamazdrowychdzieci - - 30.00
Misiek z Krakowa - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt