Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Dziś
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne
wczoraj
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
wczoraj
5 rzeczy, które są źle nazywane w Kościele katolickim
Czym się różni dziewicze poczęcie od niepokalanego poczęcia? Dlaczego „grzech pierworodny” to niefortunne tłumaczenie „peccatum originale”? Czy Ofiara mszy świętej się powtarza na każdej...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2010-02-03

Skąd się wzięła zaliczka na podatek?

Nadający: Jan Fijor

Poza tym rozmawialiśmy o tym, jak Kamil wydał 120 tys. zł, by obliczyć, że musi odprowadzić parę tys. podatku. Potem przeszliśmy do kwestii idiotyzmu dawania dotacji.

KOMENTARZE

Kuna 2010-02-04

Pierwsza połowa dzisiejszej audycji, była dla mnie troszkę nudna, bo mówione tam były dość oczywiste rzeczy. Jednak jeśli kogoś zainteresował ten temat, zamieszczę cytat z Bastiata: 
 
,,Gdyby wszystkie konsekwencje jakiegoś działania dotykały jego sprawcy, uczylibyśmy się znacznie szybciej. Zdarza się, że nasze działanie przynosi dobre, widoczne skutki, a komuś innemu złe, niewidoczne – a to sprawia, że jeszcze trudniej nam je dostrzec. Musimy wówczas czekać, aż zareagują ci, którzy ponoszą owe złe konsekwencje naszego czynu. Czasem czekać trzeba bardzo długo, przez co panowanie błędu trwa dłużej. Człowiek dokonuje czynu, który przynosi mu dobre konsekwencje równe 10 i złe konsekwencje równe 15 które rozdzielane są na trzydziestu innych ludzi, w taki sposób, że na każdego z nich przypada tylko ½. W sumie mamy stratę, więc koniecznie musi pojawić się reakcja. Jednak na reakcję będziemy czekać tym dłużej, im na większą ilość społeczeństwa rozłożyło się zło, podczas gdy dobro, będzie skoncentrowane w jednym punkcie.'' 
Frédéric Bastiat

Kruczek 2010-02-04

Rozmowa na koniec po audycji, która się nagrała jest najlepsza :D

Sebeq 2010-02-04

Genialne "after party" na końcu. xD Żonka Kamilowi chyba w kość dała na koniec hehe  
 
1 primo - Rozmowy ze słuchaczami się O.K, na tym to ma polegać, tak myślę. 
 
2 primo - prawie 200 setki słuchaczy na żywo + kilkaset odsłuchujących to moim zdaniem genialny wynik jak na niszowe radio wolnościowe. Więc Panie Janku warto to robić.  
 
3 primo - Audycja o zakładaniu firmy itp praktyczne porady powinny iść w każdej audycji. Np forma: Temat dnia + druga połowa porady itp. 
 
Pozdro!

(Anonim id=601) 2010-02-04

tylko ja mogę odsłuchać 6 minut nagrania ? co było dalej?

mm 2010-02-04

Super audycje. Jan i Kamil - ekstra prowadzą program. Podoba mi się to. O Martinie i Hugo rozpisywać się nie będę... Słucham Was od czasów Koczowiska Dekadencji, więc to mówi samo za siebie ;) 
Życzę dużo sukcesów i większej ilości słuchaczy/oglądaczy ;) 
 
Pozdrawiam !!!!!!!!!!

precelik 2010-02-04

Ja jak zwykle opóźniony i z nagrania słucham :) musże se jakiś budzik nastawić.  
 
Podciągnę temat Kamilowy.. powiem tyle dobijają mnie dopłaty unijne. Niby na innowacyjność itd. A one dosłownie zabijają innowacyjność. W tych dotacjach chodzi o to by innowacyjnie zdobyć kase, a nie o to by innowacynie działać.  
 
Jak trzeba wydac swoją własną kase z kieszeni to człowiek 10 razy sprawdzi, przemyśli itd. A w tych dotacjach to wygląda tak,, ma x zł i hmm... coś trzeba wymyślić by te x zł wydać (a to se kupie laptopa, przyda się, dokupię jeszcze aparat - jedno zdjęcie na stronkę wrzucę , moze jeszcze rzutnik, przeciez czasem moge komus prezentacje zrobić itd). 
 
Pokażcie mi ile firm z sukcesem wystartowało i działa z tych dotacji unijnych? (poza tymi które zajmują sie pisaniem wniosków?) 
 
Obecnie nawet nie znając nikogo z dobrym innowacyjnym pomysłem (a nawet i bez niego, ale z zapałem i pewnością siebie) można zdobyć kasę bez żadnych wniosków do żadnej uni czy tez bez żadnego urzędu. Wystarczy umowa z kims kto ma kase i ma w tym interes by nam się udało, a osób takich tysiące w tym kraju - wiele naprawdę szukać nie trzeba. I gwarantuje że taki jak to zwą 'anioł biznesu' nie da wydac kasy na rzutnik. On dobrze pokieruje kasą i dobrze doradzi, podzieli sie doświadczeniem... 
 
A taki urzędnik dajacy dotacje jakim sie doświadczeniem podzieli?

Paweł 2010-02-04

Skoro przez 4 lata pracy zawodowej zapłaciłem wszelkich podatków wielokrotnie więcej niż wynosi dotacja z urzędu pracy, to dlaczego miałbym jej nie wziąć jak zakładam firmę? Traktuję to po prostu jako zwrot CZĘŚCI zapłaconego przeze mnie haraczu. Oczywiście wolałbym go nie zapłacić, ale skoro musiałem, to przynajmniej staram się by jego część do mnie wróciła. Zwłaszcza, że taka dotacja to nie tylko pieniądze na zakup potrzebnych (i niepotrzebnych ;)) rzeczy na początku działalność - to również zejście z kosztów w pierwszych miesiącach. Bo wszystkie pieniądze które się z niej wyda to koszty, które można odliczać od podatku... :) No i VAT'u :)

Bartholomew 2010-02-04

Niestety, rzeczywistość jest dosyć ponura. Jestem etatowcem, bez większych perspektyw. Pracuję od 10 lat, żyły sobie można przy tym wypruć a i tak do pierwszego nierzadko brakuje. I co ja mam teraz zrobić? Mam świetny pomysł na biznes (taka kura samograjka), mam motywację i zapał - nie mam jednak KAPITAŁU. Nie mam, bo a) albo jestem niezaradny b) albo ktoś mnie okradł. Co do pierwszego, to jeszcze nie wiem, ale co do drugiego to mam pewność. Okradło mnie państwo, tak jak i okradło moich rodziców, jak będzie okradało moje dzieci. Co miesiąc oddaję mu 80% mojego dochodu otrzymując w zamian afery, korupcję, zadłużone szpitale i dziurawe drogi. ALE! Miesiąc miodowy po "szczęśliwym" złączeniu z naszymi nowymi bratnimi narodami trwa i wciąż jest szansa aby choćby częściowo odzyskać (zrekompensować stratę) to co zabierano mi do tej pory i będzie jeszcze zabrane.  
Uzyskanie dofinansowania do działalności gospodarczej jest dla mnie szansą na zapewnienie lżejszego życia mojej rodzinie (wypięcie się na dobroczynność socjalizmu). 
I choć zrobię to z pewnym obrzydzeniem, to jednak prawdopodobnie postaram się o te środki, które jak wyżej napisałem traktuję w pewnym sensie jako zwrot pożyczki jaką udzieliłem socjalizmowi.

precelik 2010-02-04

Paweł, Bartholomew - w pełni się z wami zgadzam. jak tylko macie okazji i szanse na zabawę z urzędnikami to brać ile wlezie.  
 
tylko traktowąć to jak własne i nie być za nic wdzięcznym temu kto dał dotacje - bo to ironizm!!! W kazdym razie i naprawde dobrze sie zastanowić na co wydać!!! 
 
U nas w Krakowie często na różnych wydarzeniach - inicjatywach jest napisane ufundował wojewoda małopolski, ufundował prezydent Krakowa imię nazwisko. Ja nie wiem jak to działa - nie wgłebiałem sie, ale chyba moją straszną naiwnością jest wierzyć że prezydent krakowa odłożył sobie coś z pensji i ufundował... 
 
Dlatego tez jak juz otrzymacie dotacje i poproszą was np. by na stronie www napisac że dzialacie z funduszy unijnych (bo widziałem kilka takich banerków na stronie) to dopiszcie skąd jest kasa na te fundusze. Kilka też takich tablic widziałem na różnych budynkach odnowiono z funduszy x. 
 
Bo to jest cały PR tego przedsięwzięcia, który robi dobrą otoczkę i kolejne urzędy. Zamiast napisac ufundowali obywatele w podatkach, tworzy sie podmioty dotujące.

precelik 2010-02-04

Powinnismy sobie przed kazdym urzędem, przed wszystkim co tzw 'państwowe', 'unijne', zarządać tabliczek 'Ufundowali podatnicy'. tymczasem jest zupelnie na odwrót... 
 
Dobra już cicho siedze...

JM 2010-02-04

Wszystko fajnie, tylko jak pozabijać tych wszystkich złych, przez których musimy tworzyć takie audycje?

marcins 2010-02-06

Do pooglądania i posłuchania P.Jana i P.Kamila zapraszam. 
"Kilka" filmów na viddlerze: 
www.viddler.com

kombajndosalatek 2010-02-06

Boże! 
ta para jest strasznie chaotyczna. 
Słucham 20 minut i nic konkretnego nie powiedzieli 
ciagle "yyyyyyyy" "eeeeeeeeee" "Aaaaaaaaaaaa" 
sorry- no disrespect, ale para Martin i Hugo jest 30 razy bardziej konkretna i dużo przyjemniej się slucha 
pozdro 600 ;]

t.rex 2011-11-20

@Bartholomew 
 
Znam z autopsji kilku takich etatystów, co to niby by chcieli, ale są "skazani" na pracę tam gdzie pracują, bo coś tam, coś tam... A prawda jest taka, że to "skazanie" wymślili sobie oni sami, a to ze względu na własną wygodę (dla mnie główna przyczyna), a to ze względu na jakieś kompleksy, a to ze względu na własną zarozumiałość, czystą głupotę czy też najzwyczajniej niewiedzę. Dlaczego tak piszę? Bo logicznie myślący człowiek, albo by gdzieś wyjechał do jakiejkolwiek innej płatnej pracy - by odłożyć kapitał, albo pogadałby z kimś, kto by ten kapitał mógłby mu na biznes wyłożyć, w zamian za np. udział w zyskach. Skąd wzięło się to powiedzenie "od pucybuta do milionera"? Ano na pewno nie od pisania smutów na forum, że "nie mogę". A teraz weź i pomnóż takich maruderów x200.000 i masz w kraju armię urzędników, którzy m.in. nic nie robią, tylko oszukują i okradają samych siebie, i przy okazji - a może i przede wszystkim - innych... Jakby było mało - etatyzm to samonapędzająca się machina, o czym pisze Parkinson w swoich prawach (polecam lekturę, jest krótka i dostępna w sieci) i jeżeli przyczyniasz się choćby w tym malutkim promilu do obecnej sytuacji, no to nie narzekaj, że jest jak jest i nie możesz założyć później biznesu. Najzwyczajniej: "sam bądź zmianą, którą chcesz widzieć w świecie".  
 
------------- 
 
A co do audycji... Mała taka myśl, której nikt nie raczył poruszyć - Pan Fijor mówi przy marketingu, by nie dawać się manipulować i tak dalej... no O.K. - racja... ale to może działać tylko przy "marketingu pasywnym" - obrazki, hasełka, akwizycja... ale co z marketingiem, który do swoich celów używa właśnie ataku bezpośredniego, np. zapach (aromaty), światło, dzwięk (kłania się tutaj reklama podprogowa)? Jakby było mało, te techniki idą bardzo szybko do przodu, rozwijają się i zaczynają coraz bardziej ingerować w naszej prywatnej "przestrzeni powietrznej". Nie podpada to już przypadkiem pod jakiś rodzaj przemocy? Mamy podawać do sądu takie sklepy czy usługi? Mogłoby nam życia nie starczyć (o ile w ogóle wykrylibyśmy takie działania i potrafilibyśmy je komukolwiek udowodnić)... I to miał chyba właśnie dzwoniący na myśli...

t.rex 2011-11-20

@Bartholomew... jeszcze raz... 
 
sorry... przeczytałem twój post, coś sobie ubzdurałem, że jesteś "etatystą" (a chodziło o "etatowca") i napisałem komentarz, który troszkę w krytyce mija się z tematem.. w pewnej części przepraszam, ale w innej części ten tekst nawiązuje jednak trochę i do ciebie... no nic... może trafi to któregoś dnia i do jakiegoś zasmuconego własnym losem etatysty :)

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...Nie kupuj baryłek ropy (tylko alkoholu) (28) - 10 miesięcy temu


Debata Janka z liberałem Łukaszem (8) - 11 miesięcy temu

O tym, co piszecie w komentarzach (12) - 11 miesięcy temu


O RODO i akceotacji ciasteczek (4) - 11 miesięcy temu

Jak zostać Bogatym. (8) - ponad rok temu

Jak się bogacić? (18) - ponad rok temu

Bieda polskich wolnościowców (7) - ponad rok temu

Listy, obyczaje i finanse. (2) - ponad rok temu

Jak poprawnie oszczędzać (14) - ponad rok temu

O pożydowskim mieniu bezspadkowym (7) - ponad rok temu
Czy dopłacać do frankowiczów? (19) - ponad rok temuObligacje dla debili (5) - ponad rok temuCzy Janek oddałby 500 plus? (12) - ponad rok temu


Dlaczego USA czeka upadek? (19) - ponad rok temu

40 lat i fajrant! (27) - ponad rok temu

Pomysły na biznes w Hiszpanii (6) - ponad rok temu


Rekordowo krótki odcinek (3) - ponad rok temu

Mocz to moc (11) - ponad rok temu

Jest gorzej, niż myślałem (11) - ponad rok temu


Wystarczy języczek u wagi (8) - ponad rok temu

Jak mieć nosa do nieruchomości (14) - ponad rok temu

O strajku nauczycieli (20) - ponad rok temu

Wady i zalety UK (13) - ponad rok temu


Anarchokapitalizm według Janka (10) - ponad rok temuŻydzi, nieruchomości i dolary (15) - ponad rok temu


Pełzająca detronizacja dolara (2) - ponad rok temu

Wychodzimy jak palanty! (3) - ponad rok temu

Ostatnia noc dyktatury w Wenezueli? (18) - ponad rok temu

Janka porady na nadwagę (13) - 2 lata temu

Polakom brakuje ciekawości (11) - 2 lata temu


Jan Fijor - Listy (1) - 2 lata temuJan Fijor - Komu ufa Janek? (13) - 2 lata temu
Jan Fijor - Śmieci i Japonia (2) - 2 lata temu

O wyższości gór nad morzem (11) - 2 lata temu

Ile jest ASBIRO w ASBIRO? (4) - 2 lata temuJan Fijor - Powrót ze Stanów (1) - 3 lata temuJan Fijor - A to lewak jeden (21) - 3 lata temu


Jan Fijor - Salam alejkum (20) - 3 lata temu


Jan Fijor - Syndrom Korwina (37) - 3 lata temu

Jan Fijor - Mordujecie dzieci (43) - 3 lata temu

Jan Fijor - Totalitaryzmek (19) - 3 lata temuJan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - 3 lata temu
Amerykański fiskus a Polacy (11) - 3 lata temu
Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - 3 lata temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - 3 lata temu


Jan Fijor - Wolność (104) - 3 lata temu

Ryanair i LOT to naciągacze (21) - 4 lata temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - 4 lata temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 4 lata temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - 4 lata temu


Jan Fijor - Wolny monopol (22) - 4 lata temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 4 lata temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 4 lata temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 5 lata temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 5 lata temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 5 lata temu


Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 5 lata temu
Jan Fijor - TRUMP (34) - 5 lata temuJan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 5 lat temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 5 lat temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 5 lat temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 5 lat temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 5 lat temuBierzcie zasiłki (31) - 5 lat temuJan Fijor - Wybory (19) - 6 lat temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 6 lat temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 6 lat temu
Jan Fijor - Franek (14) - 6 lat temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 6 lat temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 6 lat temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 6 lat temuJan Fijor - Złoto (9) - 6 lat temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 7 lat temuWolny rynek — wprowadzenie (38) - 7 lat temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 7 lat temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 7 lat temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 7 lat temu


Słuchacz w długach (30) - 7 lat temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 7 lat temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 7 lat temuBitcoin to tylko zabawka! (89) - 7 lat temu

Bardzo smutny Janek (47) - 7 lat temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 7 lat temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 7 lat temu

Janek zbankrutował (20) - 7 lat temu


Blacha wie co mówi (37) - 7 lat temu

Fijor idzie w politykę (37) - 7 lat temu

Ostro (64) - 7 lat temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 8 lat temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 8 lat temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 8 lat temuCzy alkoholik jest racjonalny? (61) - 8 lat temu


Czym jeździ milioner? (21) - 8 lat temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 8 lat temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 8 lat temuJan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 8 lat temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 8 lat temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 8 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 8 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 8 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 8 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 8 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 8 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 8 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 8 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 8 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 8 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 9 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 9 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 9 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 9 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 9 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 9 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 9 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 9 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 9 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 9 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 9 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 9 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 9 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 9 lat temu


Oburzeni (11) - 9 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 9 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 9 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (32) - 10 lat temu

Portugalia (17) - 10 lat temu

Wy ćwoki (15) - 10 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 10 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 10 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 10 lat temu


Jak nauczyć się pracowitości (12) - 10 lat temu

Jan Fijor o gejowych (50) - 10 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 10 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 10 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 10 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 10 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 10 lat temu


Żona milionera (10) - 10 lat temu
Trochę afryki trochę Ukrainy (4) - 10 lat temu

Afryka Afryka (27) - 10 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 10 lat temu

Trochę o policji i emeryturach (11) - 10 lat temu

Janek o szpitalach (7) - 10 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 10 lat temu

Fijor w Californi (17) - 10 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 10 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 10 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 10 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 10 lat temu

Etyka w dopalaczach i przemycie (10) - 11 lat temuO "wygranych" na loterii (15) - 11 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 11 lat temu


O Krzyżu, podatkach i ludziach (26) - 11 lat temu

Państwowe akcje (20) - 11 lat temu

Postaw urzędnika przed sądem! (34) - 11 lat temu

Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 11 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 11 lat temu

Jak uniknąć płacenia ZUS-u? (7) - 11 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Księgowość online - - 20.00
Szkolenie przedłużanie rzęs Kraków... - - 20.00
Sklep z zabawkami dla dzieci Rzeszów... - - 20.00
Drabiny producent aluminiowe drewniane - - 20.00
zarabianie w internecie - - 20.00
ubezpieczenia na życie nowy sącz szkolenia bhp - - 20.00
Konrad - - 25.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt