Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Jutro
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
5 dni temu
LEWICA DZIAŁA RAZEM Z WOLNOŚCIOWCAMI?
#OtwieraMY - obywatelskie nieposłuszeństwo przeciw kwarantannie. Kolejne biznesy działają wbrew zakazowi. Atak na Kapitol i bany dla Donalda Trumpa. Czy żyjemy w dyktacie korporacji. Brak...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
5 dni temu
Finanse osobiste - Jacek Gacoń |#574
Jacek Gacoń Expert od finansów osobistych. W 2014 roku stworzył blog o tematyce finansów osobistych: https://jakdorobic.pl/. Główna idea bloga to polepszanie budżetu osobistego poprzez...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2014-04-22

UWAGA! Złodzieje!!!

Nadający:

Przedsiębiorco! Kradną! Nie bądź gapa, uświadom to sobie! O evencie dla Disney'a, literce "B." w nazwisku i interesach z Arabami również...

KOMENTARZE

robsonic 2014-04-23

Za duzo ''dupy'' w Twoich wypowiedziach.. Przechwalki w stylu ''wolny finansowo'' i ''nie musze pracowac'' sa co najmniej nie na miejscu. Na pewno ta droga nie zyskasz wielu sluchaczy. W zyciu zawsze trzeba pracowac i nie wierze, ze nic nie robisz calymi dniami w kierunku zarobienia wiecej badz rozwijania swoich firm (czyli polepszania zabezpieczenia finansowego swojego bytu). Zyjemy na ziemi gdzie jest pieklo, w ktorym zawsze mozna sie przejechac nawet na czyms niepozornym, banalnym i stracic wszystko w mgnieniu oka... Nie zyjesz w raju, prosze pamietac o tym..

Jakub B. Bączek 2014-04-23

@robsonic - może... A może mamy inną wizję życia i świata? Pozdrawiam!

Piotr Kaczmarski 2014-04-23

@robsonic . Moim zdaniem to ta dobra dupa . Czy Kuba się przechwala chyba nie musi . W życiu trzeba pracować oczywiście tylko w zależności jaką pracę się wybiera jeśli to pasja czy nazywamy to ciężką pracą , nie sądzę . Na ziemi jest piekło to też zależy od postrzegania . Ja widzę codziennie coraz szczęśliwych ludzi. Polecałbym zmienić nastawienie do świata na pewno zobaczysz w tym swoim piekle nawet Ty tego raju . 
Pozdrawiam

Czarek N. 2014-04-25

Jakubie moim zdaniem w tej audycji ogromna pewność siebie zaczęła graniczyć z arogancją a być może nawet została ta granica przekroczona.Takie miałem mało przyjemne odczucia po wysłuchaniu, a przeważnie twój pozytywizm wprawiał mnie w dobry nastrój. Być może podświadomie Tobie po prostu zazdrościłem, że jesteś taki mega zajebisty i wszystko Ci wychodzi lub może zacząłeś trochę przesadzać z tym samouwielbieniem. Ciekaw jestem co myślą na ten temat pozostali słuchacze i co myślisz na ten temat Ty. 
 
Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów :)

robsonic 2014-04-25

@Piotr Kaczmarski 
 
Tak, Pan Baczek przechwala sie i dodatkowo pojawia sie nutka arogancji. Byc moze ma takze talent muzyczny :P Pewnosc siebie to wazna cecha w prowadzeniu interesow, lecz niestety czasami przeslania czujnosc i sie mozna zatracic w swojej ''dobrej dupie''. Moj komentarz byl pod wplywem nie zazdroszczenia komus, tylko wlasnie z powodu przechwalek, wywyzszania sie i wrecz pogarda (podswiadomie) dla przecietnych ludzi, ktorym przedsiebiorczosc tak latwo nie przychodzi. To, ze sie Jakubowi udalo znalezc nisze i osiagnac sukces przeciez wcale zle o nim nie swiadczy. Natomast sposob w jaki sie wypowiada troche razi i odtraca. Dajac czasami smieszne rady w stylu ''nie zajmowania sie pierdolami'', sugerujac swoja waznosc (Wielki Boss) moga tylko napawac mnie smiechem.. Przeciez kazdy przedsiebiorca, ktory osiaga sukcesy doskonale wie jak ma robic to co robi, skoro juz osiagnal sukces. Ja tez mam swoja firme, dzieki ktorej utrzymuje swoja rodzine podrozujac nierzadko i jakos glosno o tym nie mowie... Poza tym daje sie odczuc niedojrzalosc emocjonalna u Jakuba. Jest mlody, dopiero liznal ''lepszego zycia''. Sa jeszcze inne strony "popularnosci finansowej", mniej optymistyczne niestety, o ktorych najwyrazniej kompletnie nie ma pojecia..  
Mimo wszystko zycze dalszych sukcesow autorowi audycji lecz apeluje o wiekszy szacunek do sluchaczy prowadzacych przecietne zycie. Mysle, ze kazdy czlowiek jest na swoj sposob wartosciowy i nie zalezy to wcale od tego czy osiaga sukcesy czy nie. Nie kazdy z nas jest wystarczajaco przedsiebiorczy, lecz na pewno kazdy z nas jest istota rozumna, zaslugujaca na te minimum tolerancji.. 
Pozdrawiam.

Jakub B. Bączek 2014-04-25

@Czarek N. - dzięki za feedback - ja myślę tak: wiara w siebie i dzielenie się nią to bardzo dobre cechu, nie tylko w biznesie ale i w życiu:) Nie jestem człowiekiem aroganckim, daleko mi też do samouwielbienia. Jeśli jednak Ty to słyszysz w mojej audycji to pewnie dla Ciebie tak jest i szanuję to.  
 
Mógłbym mówić, że nie jestem szczęśliwy z powodu tego, że zautomatyzowałem firmę i nie mam już prawie w ogóle telefonów tylko... po co mam kłamać:)  
 
Pozdrawiam Słuchaczy - i tych przekonanych (dzięki za maile) i tych nie przekonanych (szanuję każdy feedback i komentarz).

Jakub B. Bączek 2014-04-25

@robsonic - jeśli czujesz "pogardę" to już pewnie żaden argument tego nie zmieni. Mimo wszystko pozdrawiam i życzę wielu sukcesów, nie tylko w biznesie.

RAdesign 2014-04-25

Jeśli w banalnych poradach typu ABC zarządzania czasem słychać pogardę, to co dopiero można powiedzieć o autorach podręczników typu "Jak żyć" ? :D 
A Kiyosaki ? Ten to dopiero musi pogardzać tłumem lemingów - w końcu z doradzania jak żyć urządził sobie interes życia. :D 
 
BTW. Fijor czy Cebulski też piszą książki i felietony, gdzie doradzają. Już słyszę ten strumień pogardy w jednostajnym, pogardliwie leniwym tonie Kamila "kiwam palcem i wszystko mi wychodzi" albo u emocjonalnego Fijora "nie wychodzi wam boście głupki".... 
Toż to czyste połączenie sukcesu i pogardy ! :D 
 
Dajcie se na wstrzymanie, wyłączcie te projekcje. Tak po prostu brzmi głos człowieka pogodzonego ze światem. 
Może słychać tu pewną obojętność, ale przynajmniej nie umrze na apopleksję w wieku lat 44 ;> 
 
Albo inaczej - więcej ludzi brzmiało by tak, gdyby w Polsce pogonić w końcu Bandę Czworga i ludzie mogliby bez stresu wypracowywać sobie dobrobyt, zapominając nawyki homo sovieticus czyli ludożerców.

Edon 2014-04-25

Nie zgadzam się co do sprawdzania maili i facebooka, nie zamierzam z nich rezygnować:) Mam nadzieję, że Kuba nie traktuje swoich pomysłów na biznes jako tych jedynie właściwych i skutecznych. Jest mnóstwo firm, które działają w popularnych branżach, nie wymyślają nowych i też odnoszą sukces. Natomiast kompletnie nie widzę tu żadnej pogardy, z resztą osoba z takim nastawieniem nie chciała by raczej doradzać i pomagać innym. Myślę, że wychodzi tu to o czym wspominał Kuba, że nie można otwarcie mówić o swoim skucesie i co najważniejsze, nie można się nim cieszyć.

Ninja 2014-04-26

Dobra audycja, nie wiem co to za bóle u niektórych, mędrkowania i połajanki. Kto wyciągnąl coś dla siebie ten zyska i tyle.  
 
Jakubie byle tak dalej, dobrze się słucha. Ta forma z pół pytaniami pół wykładem jest całkiem dobra.

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2014-04-26

No, ja też nie wiem, jakie wypowiedzi Kuby inkryminują ci, którzy się dopatrują w nich epatowania poczuciem wyższości. Poproszę o cytaty. Jeśli ich brak, to zapewne sami sobie niektórzy, mając jakieś powody (a te często bywają mocno niezdrowe), wymyślili (świadomie lub nie, ale próba poszukania podstaw wydobędzie to na poziom świadomości). 
 
Jeśli banalne się Wam wydają niektóre rady, to normalne - mi też. W zależności od nasycenia nimi podcastu, można albo słuchać i wyłapywać szczególnie wartościowe dla siebie kąski, albo sobie podarować i np. przerzucić się na coś bardziej odpowiadającego. 
 
A co w takim razie powiecie o Hugonie, który napisał, że jak ktoś prowadzi biznes w formie jednoosobowej działalności gospodarczej, to jest idiotą? Czy też o Maćku Bienercie i Danielu Piesto, których niedawny dialog na antenie był pełen zadziwienia w negatywnym sensie, a momentami mogłoby się wręcz wydawać, że wyśmiania tego (a przez rozszerzenie także takich ludzi), że wielu Polaków nie ma kilkudziesięciu tysięcy możliwych do uwolnienia na nagły wydatek (np. operacja)? 
 
I tak, Kuby bronię, bo to w tym przypadku słuszne, mimo że zarzucił mi snucie atakujących go jakoby domysłów oraz posuwanie się do nadinterpretacji (zamierzam jeszcze go poprosić o jakieś przykłady, bo świadomie wystrzegałem się tego, i odnoszę wrażenie, że niesprawiedliwie się o mnie publicznie wypowiedział), a także przypuszczam (tu może podobnie jak robsonica w komentarzu #5 pobiegły moje myśli, ale inaczej ujmuję wnioski), że ten tytuł i podejście 50 na 50 to jest taki chwyt, który słusznie (vide podobny komentarz #26 Mayi pod pierwszym odc.) słuchacze KS, wszak bardziej wyrobieni i myślący niż przeciętne misie, odebrali jako milcząco zakładający stereotyp rentiera, który musi nic nie robić, co przynosi pieniądze, a nie tylko może sobie na to pozwolić, mając trwałe źródła przychodów pasywnych wystarczających na wydatki przy swoim trybie życia. Innymi słowy: jeśli ktoś wolny finansowo mimo to pracuje zarobkowo przez 50%, 80%, a nawet 100% miesięcy, to nie przeczy jego wolności finansowej, która polega na tym, że spokojnie mógłby tego nie robić, jeśliby tak wolał, i nie powodowałoby to konieczności życia skromniej.

Libertariator 2014-04-27

Tak sobie myślę... w zasadzie to w wolności finansowej chodzi tylko i wyłącznie o to, że pozbywamy się pewnej presji jaka ciąży na wszystkich 'etatowych niewolnikach' (ang. wage slave), gdzie trzeba chodzić do pracy, której to się nawet nienawidzi tylko po to by utrzymać swój poziom życia (i spłacać raty kredytów jeżeli dotychczas żyło się ponad stan).Dla takich ludzi utrata pracy i łączącej się z nią miesięcznej wypłaty, na której tak polegają to często wielka tragedia. 
 
W zasadzie to czy wolności finansowej nie zapewnia majątek, który sam z siebie nie przynosi żadnego dochodu ? Czy nie wystarczy sytuacja gdzie mam odłożone troche ziemi i złota i jak z jakichkolwiek powodów przestane robić to co teraz robie to stopniowa wyprzedaż tego majątku spokojnie wystarczy żeby mnie utrzymać przez kolejną dekadę? bo i po co więcej. To i tak o całe 10 lat więcej finansowego zapasu niż ma większość ludzi? 
 
Wielkość tego majątku, który trzeba odłożyć (czyli po prostu oszczędności) zależy oczywiście od poziomu życia na jaki się zgadzamy. Ja to pisze z perspektywy człowieka, który jeździ starym autem za jedną wypłate a na życie spokojnie wystarczyłoby mi 2500/mc mimo, że mam więcej.

Paweł z Warszawy 2014-04-28

Kubo, 
 
Dzięki za tę audycję. Jednak dla mnie była trochę słabsza niż poprzednie - jak dla mnie było trochę mniej konkretów biznesowych. :-)  
 
Byłem ciekaw czy inni zaczną coś pisać na temat samej audycji (czy podobała im się, czy była dla nich), a widzę, że rozgorzała ostra dyskusja.  
 
Pozdrawiam 
Paweł

Emper 2014-04-28

Moim zdaniem w audycji nic nie powinieneś zmieniać. Jest idealna. Najlepszym przykładem jest to, że dorobiłeś się już miłej grupki przydrożnych hejterów.  
Ja niestety wciąż o to walczę. To takie sympatyczne zwierzątka. 
 
Jeśli ktoś słyszy arogancję to powinien ją przekuwać w motywację. Albo uważacie, że rady Kuby są cenne i to Wy robicie źle - wtedy czas to zmienić. Jeśli natomiast wasza droga jest lepsza - tym bardziej warto to udowodnić i niespodziewany odnieść sukces.

Jakub B. Bączek 2014-04-28

Jutro w Odcinku 10 "Wolności..." odniosę się do tematów poruszanych w powyższych komentarzach - zapraszam serdecznie;)

Dodaj komentarz...


Jakub B. Bączek: Złoty medalista Mistrzostw Świata jako trener mentalny kadry narodowej siatkarzy Stephana Antigi, założyciel firmy STAGEMAN, pisarz i podróżnik. A mówiąc po naszemu: marzyciel oraz zwykły facet, który znalazł pomysł za milion Euro i miał jaja by go samodzielnie od zera zbudować, zainteresowany siatkówką, golfem i buddyzmem, człowiek działania i konkretów. Ma na swoim koncie kilka firm, kilkadziesiąt publikacji i masę podróży po całym świecie. Prowadzi Jbbcoaching.pl

Wolność Finansowa 50 na 50

Inne audycje tego autora:

Pożegnanie z KonteStacją (28) - 6 lat temuSkąd czerpać motywację? (21) - 6 lat temu


Wywieranie wpływu na ludzi (10) - 6 lat temu

Jak reagować na zdenerwowanie (14) - 6 lat temu

Więcej audycji...
100 Marzeń (13) - 6 lat temu


Życie bez ograniczeń (12) - 6 lat temu

Uzależnieni od Facebooka (5) - 6 lat temu

15 książek i 3 piosenki (17) - 6 lat temu
Dlaczego siatkarze wygrali? (8) - 6 lat temuPolak na emigracji (6) - 7 lat temu


Twoje pole komfortu (4) - 7 lat temu


Sztuka zapominania (9) - 7 lat temu

Jak osiągnąć sukces? (7) - 7 lat temu


Zdenerwowany Klient (8) - 7 lat temuZjebka motywująca (3) - 7 lat temu

Naiwne pytania (12) - 7 lat temu

Skąd wziąć więcej energii? (17) - 7 lat temu

Kto pyta, ten... błądzi (10) - 7 lat temu

Język obcy w 6 miesięcy (40) - 7 lat temu

Eurowizja a... Twój biznes (11) - 7 lat temu

Rozmowa kwalifikacyjna (61) - 7 lat temu

Forma prawna twojego biznesu (17) - 7 lat temu

UWAGA! Złodzieje!!! (15) - 7 lat temu


Bestseller w 7 dni (6) - 7 lat temu

Buddowanie sukcesu (41) - 7 lat temu

Kuba, co ludzie powiedzą? (16) - 7 lat temu

Znam niezły skrót... (21) - 7 lat temu

Mieszkanie za 66% ceny... (24) - 7 lat temuA dzisiaj polecamy:
 align="center">
Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt