Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Jutro
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
5 dni temu
LEWICA DZIAŁA RAZEM Z WOLNOŚCIOWCAMI?
#OtwieraMY - obywatelskie nieposłuszeństwo przeciw kwarantannie. Kolejne biznesy działają wbrew zakazowi. Atak na Kapitol i bany dla Donalda Trumpa. Czy żyjemy w dyktacie korporacji. Brak...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
5 dni temu
Finanse osobiste - Jacek Gacoń |#574
Jacek Gacoń Expert od finansów osobistych. W 2014 roku stworzył blog o tematyce finansów osobistych: https://jakdorobic.pl/. Główna idea bloga to polepszanie budżetu osobistego poprzez...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Wydanie Główne 2011-10-10

Wieczór powyborczy

Nadający: Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta

3 godziny komentujemy zwycięstwo Palikota i porażkę pisanej z wielkiej litery 'Prawicy'.

KOMENTARZE

pawelooss 2011-10-11

Jeśli komuś mało 3 godzin i chce jeszcze popastwić sie nad wynikiem Korwina, to polecam ten artykuł: www.nowaprawica.org.pl - Martin powinien być nim wręcz zachwycony (a zwłaszcza podsumowaniem i podpisem)! :D

zajadacz 2011-10-11

Będę tak niemiły i wytknę krótką pamięć lub ignorancję prowadzących jeśli chodzi o zmiany podatków: 
1. Nie ma już trzech progów podatkowych, tylko dwa, 18 i 32% i to tak nielubiany (przeze mnie też) PiS to wprowadził. 
2. Ten sam nielubiany PiS obniżył, nieznacznie, ale zawsze składki ZUS. 
Wydatki budżetowe owszem strasznie rosły za rządów PiS, była nagonka na przedsiębiorców, ale obciążenia fiskalne (przynajmniej na papierze) zmalały. Przypomnę też, że "socjalistyczne" SLD obniżyło CIT z 40 do 19%.

pawelooss 2011-10-11

A żeby już nie utwierdzać się w marazmie i nie jęczeć, jak to wszystko zmierza w złym kierunku, podpowiem coś pozytywnego. Otóż czytając frizonę natknąłem się na człowieka, który chce poscalać te wszystkie partie wolnorynkowe UPR/KNP/PJN/PRz/OLWNE(?) w jeden, choć wielonurtowy front. Z tego, co pisze Robert Grunholz (bo o nim mowa), ma to być stowarzyszenie o roboczej nazwie "Liga Wolności", do którego mieliby należeć członkowie w/w partii oraz pozostali sympatycy, obywatele niezwiązani dotąd z żadnym ruchem, czy zwykli przedsiębiorcy. 
 
ligawolnosci.pl (na razie strona zaślepka) 
 
Gdyby coś takiego wypaliło, można byłoby już na bazie tego budować jakąś "KontestPartię", odrzucającą obecne podziały i prywatne animozje Korwinów / Józwiaków / Jurków / Kowali, czy innych "jedynych słusznych jednoczycieli Prawicy". Dlaczego najpierw stowarzyszenie? Bo możliwości finansowania i działalności są szersze, poza tym działacze nie muszą występować z obecnych partii, by w nim działać. Coś jak KoLiber, tylko w zamyśle szersze. No i moim zdaniem najważniejszy argument - bo Palikot właśnie tak zaczynał, przecierając szlaki i pokazując, że się da. 
 
Podana wyżej strona ma podobno ruszyć jeszcze w tym miesiącu, a dodatkowo wkrótce zostaną ustalone również wspólne punkty statutowe. Robert Grunholz chce w ramach tego stowarzyszenia skoncentrować się na pijarze (szkołach agitatorów), edukacji ekonomicznej społeczeństwa i pracy u podstaw. Na koniec założył sobie czas 7 lat na ukoronowanie tych wszystkich działań w postaci wejścia do Sejmu merytorycznej partii centroprawicowo-wolnościowej. Patrząc na 22-letnią walkę Korwina to i tak optymistyczna prognoza. :) 
 
Ale może coś z tego będzie w końcu? Trzeba śledzić.

pawelooss 2011-10-11
DAiM0ss 2011-10-11

Sam daleki jestem od jakże egzotycznej idei, by brać udział w "wyborach", tudzież agitować za tą, czy za tamtą partią polityczną, jednakże ta audycja (w końcu też krytyczna!) z minuty ma minutę pogłębiała we mnie jedynie uczucie żenady. Już abstrachując od wiejsko-megalońskich ripost Szanownego Prowadzącego Marcina "Martina" Lechowicza, merytorycznie Szanowni Panowie sięgnęli dna.  
 
W historii demokracji współczesnej nie było przypadku, by jakikolwiek program wolnościowy uzyskał gdziekolwiek (Szanownym Niedouczonym zwracam z miejsca tu uwagę, iż p. Ron Paul proponuje jedynie, by władze federalne Stanów Zjednoczonych nie wtrącały się w zamordyzm stanowy), nawet incydentalnie!, tak wysokie poprarcie społeczne. P. Janusz Korwin-Mikke od dwudziestu lat dokonuje zatem rzeczy w świecie niebywałej i nieosiągalnej. Nie implikuje to absolutnie, iż należałoby (tym, którym na tym zależy i uważają za moralne angażować się) spocząć na laurach. Ale przyzwoitość nakazywałaby każdą krytykę wyprowadzać i opierać o fakty.  
 
I to w zasadzie wystarczyłoby, bo przyzwoita postawa wpłynęłaby na przyzwoity poziom całej reszty. A wyszło, jak to od dłuższego niestety czas zwykło wychodzić, przaśne pikantne riposty w oprawie małomiasteczkowego podśmiechiwania. Odkąd Szanowny Prowadzący zaczął wyskakiwać z co raz to śmielszymi tezami, jakoby "tu nie było o czym rozmawiać" (w pierwszych minutach [!] audycji jakoby polemicznej wobec tego, czy TPSA jest, czy nie jest, monopolistą), a "bitcoin był warty zero" (z wielkim wykrzyknikiem), choć giełdy w tym samym jednym momencie zwykły mówić co innego, nikt tu nie powinien mieć wątpliwości, że komuś sodówka uderza do głowy. Zabrakło tylko ujękiwań ludu pracującego, jak to źle im się płaci, a gdyby dobrze się płaciło, to i pracę lepszą by wykonywali (skąd my to znamy?) do pełni obrazu nowej, "Sodowej" Kątestacji. Z tego miejsca pozdrawiam ciepło p. Janka i p. Sławka, i radzę czym prędzej szukać lepszej platformy dla swoich, jakże wybitnych na tyle ojców założycieli (też macie wrażenie, że Martin to teraz taki wielki "bully", a Hugo jakby chwilowo pozostaje pod wpływem?) wybitnych zdolności i talentów. Trza zwiewać póki czas. 
 
Pozdrawiam ciepło. Buziaczki wszystkim.

Claude mOnet 2011-10-11

@pawelooss 
 
Taki twór z p.Jakubiak, czy z Markiem Jurkiem, nie ma żadnych szans! 
W Polsce jest jeszcze miejsce na 1 partię, partię libertariańską, która nie jest na szczęście możliwa z p. Januszem Korwinem-Mikke, a co mówić z innymi spadochroniarzami/nieudacznikami, których proponuje p. Grunholz. 
Partia libertariańska z prawdziwego zdarzenia (np. taka jak jest w USA) ma szansę zdobyć nawet 10% głosów (np. przejęcie części elektoratu PO/Palikmiota).

Szczepan 2011-10-11

Odnośnie wyborów.. Nadchodzą porządki w piłce nożnej ;) 
sport.wp.pl

Zły Liberał 2011-10-11

Chyba zrozumiałem właśnie jaka właściwie jest ideologia Korwina i jego środowiska! Otóż jest to konserwatyzm. I nic więcej. Oczywiście mówi o wolnym rynku, ale wolny rynek nie jest tu jakimś naczelnym celem,tylko jednym z wielu konserwatywnych (szokujących lewicę) postulatów. Jest w zasadzie równorzędny z innymi jego postulatami jak: kara śmierci, odebranie praw wyborczych kobietom itp... Dlatego na przykład Korwin ciągle mówi o sobie "Prawica", a nie na przykład "wolnościowiec" czy "libertarianin".

Cokeman 2011-10-11

No prosze prosze. Pierwszy telefon i już widać kto wygrał wybory. NIEMCY NAZIŚCI!!! 
Dzwoni sobie jebany szwab do polskiego radia i gada cos o polskich swiniach i kobita deklamuje "Hail Tusk, Hail Euro". Szkoda ze Hugo zrzucil tego szwaba bo bylby super jingiel na nastepne 4 lata. Przed 2 wojna swiatowa tez urzadzali taki prowokacje wobec Polakow. Donadl Tusk pozwala niemcom na dokonczenie roboty przerwanej w 1945. No ale niestety nie to byl glowny temat audycji. Placz i lament nad KNP, Korwinem etc, 
 
Swoj komentarz odnosnie wyborow wyrazilem przed audycja: 
www.youtube.com

Pinochet 2011-10-11

Warto zauważyć, że gdyby szanowny pan Korwin z charyzmą i używszy dosadnych okresleń wypowiadał się w darmowym czasie w TV, wynik powinien być znacznie lepszy, chociaż jeden ze spotów, w których obok sformuowania "złodzieje" pojawiły się "te sukinsyny" i "mają to w dupie" został przez TVP odrzucony. 
 
Zastanawiam się z czym w ciągu tych 4 lat wyskoczy nam Platforma, która zdążyła już zaproponować kastrację pedofili, zakaz palenia w miejscach publicznych, podwyżki podatków itd... Pożyjemy, zobaczymy, ale czy Polska to wytrzyma - nie wiem. 
 
Pozdrawiam i życzę mocnych nerwów - przydadzą się.

Cokeman 2011-10-11

Odnosnie szwabow nikt nie wspomnial o tym 
www.gazetaprawna.pl 
 
Normalnie hold tuski. Dziadek z wehrmahtu bylby dumny z wnuczka. 
 
Martin - naprawde chcialbys kandydowac na senatora? Góru polskich libertarian Jacek Sierpinski stawia na ciebie 
libertarianizm.net

Daniel Piesto 2011-10-11

Jezeli to przez Korwina KNP miało słaby wynik to dlaczego UPR miała jeszcze gorszy? 
Sam sobie odpowiem: większość wolnościowców to ludzie wodza a nie poglądów. Głosują na Korwina a nie na wolny rynek tanie zioło itd. 
 
Pzdr

dorota 2011-10-11

Wspaniała ordynacja wyborcza powoduje, że do sejmu wejdzie nasz ukochany minister Rostowski, który mimo że uzyskał 1% głosów na liście, i tak ma pewne miejsce w sejmie. 
 
Dzieje się tak, że w pierwszej kolejności liczą się głosy na listę. DZięki temu nigdy nie uda się usunąć elementu pokroju Macierewicza, Niesiołowskiego itp z parlamentu, bo zawsze będą na takich listach, że i tak wejdą. 
 
A obecność Biedronia, Transseksualisty itp obok Macierewicza czy Fotygi jakoś nie wydaje mi się szczególnie groteskowa. 
 
Ps. Kórwin się skończył. 
PPs. Nigdy nie zagłosuję na partię "wolnościową" która składa się z PJN "500 zł miesięcznie za urodzenie dziecka" i Marka "Matko Bosko Częstochowsko" Jurka.

fuks 2011-10-11

argument na rządy pis o wzroście wydatków budżetowych jako wskaźniku wzrostu podatków jest nietrafiony - jeśli my nie będziemy pamiętać o krzywej Laffera, to nie łudźmy się, że zapamięta ktokolwiek inny... 
podobała mi się merytoryczna końcówki (nie sluchałem całości), szczególnie ta sugestia: partie powinny działać "ps.rojektowo".

pdr 2011-10-11

@Claude @dorota 
 
Z tego co ja rozumiem, to stowarzyszenie ma skupiać pewną część osób związanych tymi partiami (głównie z młodzieżówek), które są w stanie zaakceptować program wolnorynkowy. Na tą chwile przynajmniej, nie zalicza się do nich ani Marek Jurek, ani pani Jakubiak.

dorota 2011-10-11

Mikke planuje także w tym roku wziąć udział wraz z ONR MW i cholera wie czym jeszcze w Marszu Niepodległości. Potem będzie gadał że 1% w wyborach to wina mediów.

dorota 2011-10-11

@pdr: jak będę mieć pewność że na czele stowrzyszenia nie staną żadne eurokomuchy ani katoprawica to może coś z tego wyjść.

pawelooss 2011-10-11

@pdr, też mi się wydaje, że coś takiego miałoby właśnie powstać. Zresztą Jurki czy Kowale sami nie zrezygnują przecież z rządzenia własną partią dla dobra szerszej idei. Dlatego trzeba zaatakować od środka i powoli im ludzi podbierać. ;] 
 
A ja znowu nie wiem, dlaczego wielu tak bardzo zachwyca się JOW-ami. Macie już naoczny przykład w postaci tegorocznego Senatu: 94 POPiS, 2 PSL, 4 mniej lub bardziej niezależnych. Przecież nawet celebryta Korwin by się tam nie dostał. :P

kontesthitler 2011-10-11

Wynik wyborów tak naprawdę pokazuje, jak bardzo Martin i Hugo MYLILI SIĘ co do ogólnej krytyki Korwina-Mikke. Okazuje się nagle, że gdy ktokolwiek inny, o jakkolwiek bardziej popularnych w społeczeństwie poglądach (wolność jest bardzo niepopularna!) zaczyna używać podobnej techniki, od zaraz skuteczność rośnie mu nieprawdopodobnie! Palikot zaczął obrażać święty i nienaruszalny majestat kościoła, podobnie jak Korwin obraż zwykł obrażać majestat demokracji, broniąc wolności. Jednemu i drugiemu przynosi to ŚWIETNE rezultaty, a różnica wynika jedynie z popularności konkretnej wizji świata wśród wyborców. 
 
I jeszcze - teoria, że gdyby PKW działała uczciwie (tudzież ustawodawca mądrze), to Nowa Prawica miałaby wynik mniej niż dwa razy większy niż teraz (o tym mówi Martin!), jest o kant dupy jak dla mnie. Ale to, jak widać, inni już podsumowali wcześniej, więc wyżywał się nie będę.

darek 2011-10-11

Dyskusja strasznie wodolejska. Żadnych konkretów. 
Korwina można krytykować, bo ma liczne wady. DObrze byłoby to robić konkretnie. 
Czyli np Korwin postrzegany jest przez ludzi jako teoretyk i intelektualista, a nie jako człowiek czynu i praktyk. 
Ludzie zwykle nie rozumieją werbalnie tłumaczonych idei tylko symbole i przykłądy z życia. 
Kowin często operuje językiem idei co jest niezrozumiałe dla 99% ludzi. 
Korwin często odwołuje się do przykładów zagranicznych, których w Polsce nikt nie zna. Przykładowo w Polsce prawie nikt nie wie o co chodziło w konstytucji USA. 
Korwin apeluje do intelektu natomiast inni politycy apelują do emocji - przykądowo Kaczyńscy apelują do nienawiści do Ruskich, a PO apeluje do nienawiści wobec Kaczorów, a Palikot apeluje do nienawiści do Kościoła. 
 
Rodzi się pytanie na ile można w kampanii wolnościowej przyjąć taktyki stosowane przez demagogów i złodziei takich jak Kaczory, Tusk czy Palikot. I to są pytania które należałoby dyskutować.

Cokeman 2011-10-11

Wiecej szczegolow odnosnie porazki KNP. 
 
www.ruchwolnosci.org

nikt 2011-10-11

Sprostowanie: Kaczyński nie jest katolikiem tylko heretykiem do kwadratu albo nawet do sześcianu.

Barrett 2011-10-11

Ankieta powyborcza w KS (tylko dla głosujących): forum.kontestacja.com 
 
kontesthitler: w pewnym sensie się nie mylili. Myślę, że łączenie słowa Hitler i prawica to bardzooooo kiepski pomysł. Palikot sobie może pozwolić na szokowanie, bo umieścił się w bezpiecznym, wizerunkowym gniazdku tej "dobrej, potulnej, radosnej, antyklerykalnej lewicy". A w tym czasie JKM popełnia "double harakiri".

Orish 2011-10-11

Liberalizm (w tym libertarianizm) i konserwatywny liberalizm są jak sprawiedliwość i sprawiedliwość społeczna. Czyli niby wolność, ale tylko do momentu, do którego zgadza się ona z odpowiednim światopoglądem. 
 
Co do pomysłu partii libertariańskiej. Z jednej strony nie pozostaje nic, jak tylko przyklasnąć i wziąć się do roboty - ze zmienionym podejściem, większą otwartością na ludzi, solidnym marketingiem politycznym. Z drugiej jednak, mam poważne wątpliwości, na ile to wystarczy. W obecnej rzeczywistości politycznej to i tak byłby ruch egzotyczny, radykalny i reakcyjny. Możemy mówić, że nasze poglądy są fajne, i wielu przyzna nam rację, ale ilu ludzi rzeczywiście je poprze? 
 
Według mnie do tej sprawy należałoby podejść kompletnie inaczej. Nie tworzyć partii. Nie przekonywać ludzi do ideologii. Zamiast tego stworzyć ruch uświadamiający ludziom, że mają prawo sami decydować o swoim życiu i ogromne możliwości, by to robić. Następnie oni muszą sami zrozumieć, że społeczeństwo składa się z podobnych im jednostek, które chcą być niezależne, nawet jeśli wiąże się to z nie zawsze przyjemnymi skutkami. I właściwie nic więcej nie trzeba robić, bo reszta zrobi się sama. Po prostu pozwólmy ludziom odkryć Amerykę na nowo. 
 
Kiedyś myślałem, że Kontestacja ma szansę stać się takim ruchem. Ale jednak nie. Po prostu nie można pogodzić gadania o polityce, ideologii i walki o konkretne postulaty z czysto społeczną inicjatywą. Jednak wciąż jest nadzieja, że dzięki Kontestacji w końcu taki ruch powstanie.

pawelooss 2011-10-11

Ruszają z tą Ligą: www.frizona.pl

Jerzy Leon 2011-10-11

@Martin- słyszę, że bierzesz się za manipulację informacjami! 
Jesteś za równymi prawami dla ludzi którzy prowadzą działalność gospodarcza, pod warunkiem, że nie dotyczy to KK!. Jak Palikot do grupy biznesmenów chce dołączyć KK, to wkładasz w jego usta coś, czego nigdy nie powiedział! Nie słyszałem nigdy, żeby powiedział, że nienawidzi KK. Twój obiektywizm zaczyna być subiektywny, czyli potwierdza się moje twierdzenie, że nie istnieje coś takiego jak obiektywizm.

Jerzy Leon 2011-10-11

Marne szanse w moim Kraju będzie miała każda opcja, która w swojej nazwie będzie miała słowo PRAWICA!

ted 2011-10-11

A co jeżeli Korwin jest właśnie po to żeby PRaWICA nie wchodziła do władzy. Koleś zrzesza ludzi myślących i odwala fuszerkę na wyborach tylko dla przegranej.

Krzychu 2011-10-11

Fałszowano wybory  
fiatowiec.nowyekran.pl

luckyluke 2011-10-11

@Orish, zgadzam się z tobą, ale poszedłbym dalej w tym rozumowaniu. Same słowa "libertarianizm" i "partia" mają się do siebie jak "sprawiedliwość" i "sprawiedliwość społeczna". 
 
Dla przypomnienia: libertarianizm zakłada istnienie 3 aksjomatów: 
1.posiadam samego siebie oraz efekty swoich działań 
2.mogę wejść w posiadanie wszystkiego czego tylko duża zapragnie za darmo, jeśli dana rzecz nie miała wcześniej właściciela i wykonałem nad nią mierzalną pracę 
3.jedyne czego nie wolno to naruszać czyjąś własność 
 
ten trzeci to właściwie podstawa, najważniejszy postulat moralny: zasada nieagresji 
 
Nie wydaje mi się, żeby Partia Libertariańska miała choćby skrawek cienia szansy na dostanie się do parlamentu, a o samodzielnym rządzeniu nawet mowy nie ma. Wynika to z charakteru takiej partii: jest antyrządowa, anty-systemowa, anty-establishmentowa. Tkwimy w takim momencie dziejowym, że większości nie opłaca się krótkoterminowo wprowadzać zmian, bo byłby dla nich dotkliwe. Za dużo osób pracuje w sektorze państwowym i za dużo osób od państwa jest zależnych. Świetnie to ujął Molyneux, to jakby chcieć zinfiltrować Ku Ku Klan i uczynić z nich Klub Przyjaciół Kolorowych. Wydaje mi się to nierealne, ale oczywiście mogę się mylić.  
 
 
A gdyby Partia Libertariańska jednak dostała się do sejmu, musiałaby tak głosować aby nie naruszyć swoich świętych zasad libertariańskich. Powoduje to wiele komplikacji, a właściwie trudności niemożliwych do przeskoczenia. Np. gdyby głosowano w sprawach budżetu, partia by milczała, bo nie wolno zatwierdzać planu łupienia obywateli na najbliższe 4 lata. Z kolei gdyby głosowano za zreformowaniem systemu emerytalnego, Partia Libertariańska też zmuszona by była milczeć, bo libertarianie nie mogliby zgodzić się na zwiększenie podatków w celu spłacenia emerytów, np. po tym jak składki na ZUS stałby się dobrowolne. 
 
Partia taka miałaby związane ręce w wielu sprawach. Obawiam się, że rządy libertarian skończyłyby się totalną destabilizacją kraju. Wynika to z tego, że libertarianizm tak naprawdę jest filozofią, która nie może być stosowana w ramach państwa. Libertarianizm jest antypolityczny, a mówić "polityk libertarianin" to jak "rzeźnik wegetarianin".

dorota 2011-10-11

Korwin jest agentem? Tak coś czułam.

TeżLiberał 2011-10-11

@Orish 
Czy mógłbym poprosić o rozwinięcie myśli z pierwszego akapitu? Bo nie rozumiem liberałów, którzy wyrażają się w ten sposób o innych liberałach. Argument, którzy został przytoczony jest paradoksalny - liberalizm dzieli się na kilka nurtów, w których wolność jest zawsze ograniczona jakimś światopoglądem, bo to jest sedno światopoglądu, jeżeli uważamy, że każdy czyn jest akceptowalny to nie ma żadnego światopoglądu, a tym samy nie możemy mówić o liberalizmie. Możemy się nie zgadzać z jakimś światopoglądem, ale żeby mówić, że wolność jest wtedy, kiedy nie ma żadnych zasad jest co najmniej niepokojące. Nawet anarchokapitalizm ma jakieś zasady ograniczające wolność - właściciel może zadecydować jakie prawa rządzą na jego ziemi. Czy wg. Ciebie prawdziwą wolność daje człowiekowi cynizm Diogenesa? Pytam, bo jestem naprawdę ciekawy, a nie dlatego, że chcę Ciebie obrazić albo coś. Pozdrawiam :)

Lord Blick 2011-10-11

@pawelooss Ta Liga Wolności ma program z lekko rozrośniętą biurokracją...

teryasic 2011-10-11

O Partii Palikota. 
 
Po fascynacji Paradą "Równości" autorzy ulegli urokowi Palikota. 
 
Sukces Palikota składa się z kilku elementów: 
- Partia Palikota to partia sondażowa. Palikot czyta sondaże i mówi to co chcą usłyszeć wyborcy. Ten sam chwyt marketingowy stosuje PO i to działa! Wystarczy posłuchać Palikota i jego posłów - sypią sondażami jak z rękawa i wiedzą wszystko o tym czego chce społeczeństwo, 
 
- kasa, dużo kasy - widać to było w kampanii. Wszystko przygotowane profesjonalnie - plakaty, spoty i sam Palikot. Palikot deklaruje, że wydał milion złotych - moim zdaniem wielokrotnie więcej, 
 
- przychylność mediów - Palikot był wszędzie, nawet średnio bystry wyborca widzi, że media kochają i promują Palikota, 
 
- cynizm Tymochowicza - wystarczy obejrzeć film o tym jak Tymochowicz robił z ludzi z castingu polityków i będzie wiadomo o co chodzi. 
 
To jest cały sukces Palikota. Nie ma w tym nic więcej poza cynizmem i oszustwem, to zwykła wydmuszka, zero ideologii.

teryasic 2011-10-11

I jeszcze jedna uwaga - audycja po tej audycji była obrzydliwa. Jak na czymś takim chcecie coś budować to najlepiej przyłączcie się do Palikota. Macie chyba z nim więcej punktów wspólnych niż z Korwinem.

teryasic 2011-10-11

O wyborach. 
 
Zamiast kpić z Korwina załóżcie sami partię i zdobądźcie ponad 5% poparcia. Zobaczycie czy to takie łatwe.  
 
Nie wiem co was przed tym powstrzymuje. 
 
Kampania Korwina była tym razem całkiem niezła (obserwuję Korwina od co najmniej 22 lat). Zamiast go pochwalić, to umiecie się tylko ponabijać. 
 
Martin nie umie liczyć - skoro w całym kraju NP zdobyła 1% to tam gdzie można było głosować zdobyła ok. 2%. Jak by Korwin był w TV to ile by dostał? Może 2 a może 2,5 raza więcej? No i byłby w Sejmie. Warto jednak chodzić do szkoły.

teryasic 2011-10-11

@ dorota 
 
A nie czujesz że Martin też jest agentem?

dorota 2011-10-11

@teryasic: banialuki. Ruch Palikota wydał na kampanię 1 milion zlotych. Mniej więcej tyle co PJN.

Lord Blick 2011-10-11

Warto wspomnieć, że dość pokaźna ilość Polonusów za granicą nie miało szansy głosować na KNP... Frekwencja nie była na takim poziomie, aby dało się tą tezę wykluczyć. Zresztą zapytajcie AGENTomasza, dlaczego nie wziął udziału w wyborach...

Mateusz z Kanady 2011-10-11

Lord Blick, dla poloni Polska Jest Najwazeniajsza... (dlatego jestesmy tu a nie tam i ...) dlatego polonia glosuje na PiS. O PJN nikt tutaj nie slyszal. Mlodzi polonusi nie glosuja bo ich to nie interesuje. Starzy z rozewnieniem glosuja na wiecznie zywego Kaczora czy cos tam. Oczywiscie ze zaden nie powinien glosowac bo tam podatkow nie placi to juz ososbna sprawa.

Mateusz z Kanady 2011-10-11

Dzwoniacy (parafrazuje): “Porownajmy wynik pana Janusza do innych partji ktore nie weszly na liste krajowa...”  
 
No tak, jak na garbatego to przystojny.

Lutzky 2011-10-12

Jednego nie potrafię zrozumieć. To przecież ludziom powinno zależeć by wygrał JKM bo więcej pieniędzy zostanie w ich portfelach. Można mieć wiele do Nowej Prawicy żalu o to jak prowadzili kampanię ale na Boga... To ludzie wybierają partie i skoro mają w dupie swoją przyszłość to sorry. Żadna partia libertariańska czy konserwatywno liberalna nie wygra.  
 
Powtarzam ponownie. To ludziom musi zależeć na zmianach. Póki społeczeństwo woli populizm to nikt im do rozsądku nie przemówi. Dziękuję, dobranoc.

slow 2011-10-12

Ja myślę, że o ile nie będzie przyśpieszonych wyborów w przyszłym roku, jedyną szybką drogą jest wprowadzenie konia trojańskiego do istniejących partii. Przykład? Pan Wipler czy Magda Żuraw, libertarianie w PIS. Po wprowadzeniu kilkunastu/kilkudziesięciu takich osób do głównych partii można po wyborach z nich wystąpić i przejąć kontrolę rozwalając koalicję. Ew taka silna grupa byłaby w stanie przejąć wpływy w którejś partii od wewnątrz. Taka akcja skoordynowana i mądrze przeprowadzona od początku do końca mogłaby szybko coś zmienić.

pawelooss 2011-10-12

No to trzeba być wolnościowym populistą. :) Tylko sęk w tym, jak to zrobić. 
 
"załóżcie sami partię i zdobądźcie ponad 5% poparcia" 
To nie ma sensu, dopóki Korwin jest aktywny, bo zawsze będzie kanalizował ten sam elektorat i zrażał do siebie jeszcze większy. Co tez widać po miernym wyniku UPR-u (ci też nie lepsi trzymając się przegranej marki). Dopóki jest JKM, zawsze będzie 2% - a kosztu alternatywnego nie znamy. 
 
"media kochają i promują Palikota" 
Na debatach nie był. Poza tym chyba Korwin też się pojawiał w telewizji (Polskim ZOO) za czasów swego posłowania, nic dziwnego. :D 
 
@Lord Blick, chyba już gorzej być nie może, zresztą i tak będzie mniej jak cudownie poznikają te dochodowe. Trzeba budować szerszy kompromis, bo ludzie nie lubią radykalnych szybkich zmian.

Mateusz z Kanady 2011-10-12

A teraz taka podkrecona pileczka dla kontestatorow. Gdyby byly jednosobowe okregi wyborcze... to czy mozecie sobie wyobrazic okreg gdzie Korwin by wygral?  
 
No wlasnie.  
 
Czy mi sie tylko wydaje czy moze Korwin wcale nie chce reprezentowac swoich wyborcow. Czy moze on wie lepiej i chce ... po prostu rzadzic?  
 
Czyli to tak jakby on istnial jako polityk tylko dzieki patologicznemu systemowi w jakim politykuje...

Mateusz z Kanady 2011-10-12

Martin, w temacie kupy i seksu analnego... czemu mylisz te dwie sprawy? To ehmmm... kuchennymi drzwiamy ci sie wejsc nie zdaza?

Mateusz z Kanady 2011-10-12

Slow, cieplo, cieplo, bardzo dobrze myslisz. Tylko ze do tego potrzeba jednomandatowych okregow wyborczych.

slow 2011-10-12

Ten ruch wolności z frizony to jakaś fikcja. Zarys programu mają co najmniej dziwny. Np nie chcielibyście mieć sędziego wybieranego w gminnych wyborach! 
 
@Mateusz z Kanady - JOW'y są już do Senatu. Można zacząć od tego. Sam pojechałbym np do wa-wy, żeby wesprzeć głosem kogo trzeba. Trochę fantazji i w obecnym układzie też coś się uda ugrać. Czemu nie próbować różnymi drogami.  
 
Dziś rozmawiałem z człowiekiem, który jest bardzo blisko politycznej warszawki. Włos się na głowie jeży. Ludzie jeśli nie zaczniemy działać na rzecz wprowadzenia kompetentnych osób do realnej polityki pozostanie nam czekać 20-30 lat aż pokolenie PRL ustąpi z przyczyn naturalnych. A i to niepewne bo wyedukują sobie nowe... Inną rzeczą jest, że za 7, 20, 30 lat może nie być już czego zmieniać.

Mateusz z Kanady 2011-10-12

Slow, nie chodzi oto zeby nie probowac roznymi drogami. Tak, nalezy czyscic senat i nalezy sie angazowac po stronie wartych tego jednostek. Nie wiem jak to dokladnie dziala w Polsce. Tu polityk przekazujacy drugiemu papiery ze slowami “To jest ten program wyborczy ktorego nie bedziemy realizowali” bylby skonczony. 
 
Polityk mosi zyc w strachu ze jak sie wypnie na wyborcow to straci stolek. Niewiele interesuja mnie jego poglady dzisiaj. Dopcha sie taki do zlobu i zapomni co obiecal jak bedzie mial za luzna smycz. Ich nalezy trzymac za morde i bezposrednio rozliczac. A to jets mozliwe tylko przy jednomandatowych okregach.  
 
U nas zeby dostac nominacje konkretnej partii w jakims okregu to trzeba najpierw wygrac glosowanie wsrod czlonkow danej partii w tym okregu. To jest pierwsze etap kiedy istnieje realna mozliwosc wywarcia presji i promowania jednostek nam bliskich. I jak taki koles uzyska nominacje to wtedy trzeba walczyc oto zeby wygral ogolne wybory w danym okregu. Jak sie taki dostanie do zlobu to po pierwsze jest uzalezniony od tych co go wypromowali i po drugie od wyborcow. I nawet jak nie nasz kandydat wygra nominacje to i tak bedzie mosial nas brac pod uwage. Nie jest to perfekt system dlatego ze 50% wyborcow jest ponizej sredniej inteligencji, dlatego ze ludzie sa chciwi i glupi. Spoko i tak jest lepiej niz jak politykurwy bezkarnie robia co chca. A u was? No wlasnie. Dorota (13) dala dobre przyklady.  
 
I taka droga o ktorej mowie wymaga angazowania sie, elastycznosci i umiejetnosci pojscia na kompromis. Co gorsze, wzamian za wysilek nigdy nie wygracie i z reguly nigdy nie bedziecie mieli tych co naprawde chcecie. Tyle ze istnieje realna mozliwosc popchniecia centrum spektrum politycznego we wlasciwym kierunku (patrz Ronal Reagan Margaret Teacher, Stephen Harper). Alternatywa jest to co w Polsce gdzie jakby wszystko poszlo po waszej mysli to byscie mieli pare procent i zadnego realnego wplywu.  
 
Romantyzm nic tu nie pomoze. W polityce romantyzm jest zgubny. Trzeba pragmatycznie i mozolnie pchac swoich na kazdym szczeblu. A oni beda tylko swoi jak beda wiedzieli kto trzyma smycz.

dorota 2011-10-12

Kolejne przykłady tego, jak działa nasza ordynacja wyborcza: 
www.tvn24.pl

Kadafi 2011-10-12

Tak naprawdę wybory wygrał Tymochowicz i Ostachowicz. Oni wmówili klientom, że trzeba pójść do "sklepu", jak w "sklepie" już będą, to muszą coś kupić, bo taki jest obywatelski obowiązek. Pozostaje tylko co kupić i jakiego dokonać wyboru. Tu zaczyna się socjotechnika i manipulowanie. Ładnie to można nazwać PR. 
Wbrew temu, co mówi się o politykach, oni uczą się szybciej od społeczeństwa, ewentualnie uczą ich ci, którzy się na tym znają. PRowcy wiedzą w jakim kraju i systemie i jacy ludzie żyją.  
A wolnościowcy pomimo, iż racja i rozsądek jest całkowicie po ich stronie, jeśli nie zrozumieją praw podaży i popytu zapotrzebowań społecznych (a nie tylko idei) i się w nie nie wpasują, to zawsze będą oscylowali w granicach paru procent.

Termit 2011-10-12

piechula.com.pl 
toż to prawdziwe spełnienie marzeń dla wolnościowców! co trzeci to przedsiębiorca który budował biznesy ciężką pracą od małego. No chyba że pobawimy się w starą grę dla hipokrytów których na tej stronie i innych frizonach nie brakuje

adrian 2011-10-12

wydaje mi sie, że wystawienei osoby niepełnosprawnej to trochę: 
- badanie rynku (bo np. wystawiając Geja, czy transwestytę ludzie głosują na niego) 
- reklama odmienności poglądów 
 
Operacyjnie jest to działanie głupie ale taktycznie, czy strategicznie nie. 
Moim zdaniem to jak sprzedawać jednemu odbiorcy (wyborcom) produkt poniżej kosztu produkcji i ponosić na nim straty (brak wejścia do sejmu), ale jeżeli sprzedajemy 1 produkt poniżej kosztu a za to na 10 powyższamy ceny (bo być może niepełnosprawni w innych okręgach wiedzą o tej "akcji" to głosują w całej Polsce na Ruch Palikota) i zysk pokrywa koszty tego jednego produktu to ma sens. 
 
Mam nadzieję że jest to zrozumiałe. 
 
Osobiście niegłosuje. Jeden głos wśród 15mln NIE MA WPŁYWU NA WYNIK, a świadomość że mój głos jest tak samo ważny jak osób które nie mają pojęcia o programie oraz świadomość że nikt z tego programu nie jest rozliczany mówi: NIE GŁOSUJ. 
 
Uważam że Wybory powinny mieć inny przebieg postaram się go przedstawić w 7 punktach:  
 
1 Każda Partia powinna mieć cele, które będą rozliczone. Pozwoli to na sprecyzowanie programu. 
 
Przykład PIS: Rozliczymy tragedię Smoleńską do 01.04.2013 
Przykład PO: W 2012 oddamy do użytku przynajmniej 200 km autostrad 
Przykład SLD: Zalegalizujemy możliwość adoptowania dzieci przez Gejów do 01.04.2013 
Przykład NP: Zalegalizujemy palenie marichuany od 18 roku życia do końca 2012 
Przykład RP: Zmniejszymy VAT do 18% do końca 2013 
 
2 Do każdego celu powinna być wyznaczona osoba, która jest odpowiedzialna za jego realizację. Pozwoli to na wyznaczenie odpowiedzialnej osoby za to co mówi. 
 
3 Na bazie tych 3 celów powinny być sformułowane 3 pytania do testu wyborczego 
Pytania typu TAK/NIE gdzie przynajmniej jedno pytanie powinno zawierać odpowiedź NIE i jedno powinno zawerać odpowiedź TAK. Pytania ani ich kolejność nie powinny być publikowane ani znane opinii publicznej przed rozpoczęciem głosowania. 
 
Przykład PO Czy W 2012 wybudujemy więcej niż 150km autostrad?  
Przykład SLD Czy jesteśmy przeciw legalizacji związków homoseksualnych? 
Przykład NP Czy pozwolimy palić marichuanę osobom w wieku 15 lat? 
 
4 Głos wyborcy powinien być ważny po udzieleniu prawidłowej odpowiedzi na 3 pytania. 
Przy czym odpowiodamy tylko na pytania Partii którą chcemy wybrać. Pozwoli to na wykluczenie osób nie znających progamu. 
 
5 Do każdego z 3 celów powinien być wskaźnik i metodologia, które określą czy dany cel został spełniony. 
 
Przykład Oddamy do użytku przynajmniej 200 km dróg do 2012.  
- chodzi tylko o drogi nowe 
- chodzi o o drogi zarówno 1 pasmowe 2 pasmowe  
- chodzi o drogi na terytorium RP 
 
Przykład Zmniejszymy VAT do 18% 
- stawka będzie dotyczyła wszystkich produktów które na dzień 01.01.2010 są opodatkowane 23% VAT 
- stawka będzie dotyczyła wszystkich podmiotów 
- stawka zostanie utrzymana przynajmniej do końca kadencji rządu 
 
6 Osoba odpowiedzialna za cel powinna być rozliczona, przez Sąd Najwyższy za niewykonanie celu kara finansowa oraz kara więzienia dla osoby odpowiedzialnej. 
Pozwoliłoby to na precyzowanie celi które są możliwe np wybudujemy jednak tylko 120 km a nie 200 w 2012, albo marichuane zalegalizujemy, ale tylko w specjalnych klubach i dopiero od 2015 roku.  
 
7 Partia która otrzyma największą liczbę głosów powinna otrzymać przynajmniej 50% miejsc w sejmie, a prezydent nie mógłby mieć prawa Veta w przypadku tych 3 sztandarowych celów.

Barrett 2011-10-12

Dzisiaj Korwin w Polsat News prawie ze łzami w oczach powiedział, że liczy na odszkodowanie ze strony PKW. Jak powiedział, przyda się na "następne wybory". Wątpię, żeby za 4 lata istniała jeszcze Polska...

Robi 2011-10-12

W Polsce ludziom żyje się bardzo dobrze. Z roku na rok coraz lepiej w związku z tym, nie chcą specjalnie tego zmieniać. Ludzie będą narzekać zawsze, że sąsiedzi mają więcej itd. ale są w głębi duszy zadowoleni. PO ma przed sobą jeszcze wiele alt, boję się, że nawet dziesiątki lat rządzenia.

Nieprzygoda 2011-10-13

Martin możesz dołożyć sobie nowy cytat: 
"Nadal uważam, że ten elektorat protestu, typu „Samoobrona”, o który przez trzy lata walczyłem szafując „złodziejami” - przepłynął do RJP. Nie z powodu błędów wyborczych – lecz z powodu nie zarejestrowania się.. Biorąc to pod uwagę nie mam najmniejszego zamiaru wycofywać się z polityki – przeciwnie: czuję niezły wiatr w żaglach.  
 
La lutta continua! "

Crzszman 2011-10-13

Dobra audycja. Ale moim zdaniem zdecydowanie za długa. Tak jak powiedziałem, Nowa Prawica zagwarantowała sobie wynik Korwinem (który mówi dobrze, ale może już czas usunąć się na bok, np. jako zwykły działacz partii), spoty (sam też nie oglądam telewizji, ale gdy włączyłem dosłownie na chwilę, to mnie aż zmroziło- toż to nudy straszne!) i brakiem kandydowania z wszystkich okręgów (ale to już nie od nich zależy). Źle się stało, że PO aż tak wygrało, ale to było do przewidzenia. Palikot (jeżeli nie okaże się ukrytą częścią PO) będzie raczej dobrym wyborem. Przynajmniej jego pierwsze decyzje mi się podobają. Wiadomo, to rozdawanie za darmo to obłuda, ale z wieloma rzeczami się zgadzam.

t.rex 2011-11-25

Niestety muszę tu napisać, że prowadzącym i niektórym dzwoniącym coś się chyba ostro pomieszało... Porzucali sofizmatami (przyczyny niskiego poparcia dla KNP - wszystkiemu winny parszywy Korwin - bo nie oddał na siebie kilka milionów głosów, nie szuka alternatywy, wiedzy, ma ogólnie wszystko w dupie), powyciągali z kontekstu jakieś słowa Korwina i go wyśmiali (jakby pierwszy raz słyszeli o Korwinie, jego "hitlerze" i zapomnieli o jego marce: bezpośredniość, radykalizm, purytanizm, niezmienność poglądów), nawzdychali się za Palikotem (który na zbudownie "marki" przed kamerami miał ponad 4 lata(!), a nie tylko okres przedwyborczy - czego raczyliście naturalnie nie zauważyć - a jakby było mało, w przeciwieństwie do JKM - Palikot zbierał lewicowy elektorat - co też dzielnie zignorowaliście), naudzielali wszystkim rad, z którymi nie bardzo wiadomo co robić (ciekawe, mądrale, kiedy wam stuknie pierwszy milion słuchaczy? szczególnie gdy wylądują tu banery sld, bo będzie wam razem do czegoś po drodze...), wymieszali z błotem tych, co cenią sobie symbole oraz tradycje (tu ignorancja i hipokryzja sięgnęła już chyba zenitu - wolność dla każdego, ale te czerwno-białe "szmaty" niech pozdejmują, bo są śmieszni, a państwo zlikwidujmy - przecież żyjemy na środku oceanu) i na koniec mają jeszcze pretensje, że nie są później rozumiani w kręgach JKM (wyśmiać szefa, wyszydzić symbole, pośmiać się z pewnych rozwiązań - tak się buduje porozumienie wg Kontestacji)... Świetnie! Niejedno gimnazjalne radio byłoby dumne z tak dokonanej analizy sytuacji i oceny osób. Wyżyliście się - to przecież najważniejsze. Nie zapomnijcie za 4 lata, i więcej, też wszystko zwalić na Korwina lub "korwinowców" i wyśmiać ich, pozostając w błogim przeświadczeniu, jakim to się jest samemu zajebistym wolnościowcem, marketingowcem, strategiem i jaką wspaniałą robotę się samemu odwala. Brudny ryj wytarty - szafa gra..

t.rex 2011-11-25

@pawelooss: "To nie ma sensu, dopóki Korwin jest aktywny" - czasami mam wrażenie, że dla niektórych "wolnościowców" Korwin jest tym samym, czym Kaczyński dla ludzi z PO - taka kukiełka do zwalania winy, laleczka voodoo, obojętnie od własnych możliwości i ogólnego, REALNEGO stanu rzeczy... Nigdy nie jest winne zaplecze, nigdy poparcie, nigdy środki, nigdy wyborcy, nigdy sam narzekający - zawsze Korwin i basta! Choćby 100 lat po Korwinie i na innej planecie... A przed kamerę nikt się jakoś sam nie pcha - co najwyżej taki Hugo, co myśli, że jak powie rodakom, iż ich biało-czerwona flaga to szmata, to zyska przychylność rodaków i poparcie... śmiech na sali...

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
złoty!
Inne audycje tego autora:Premier znowu bredzi (2) - 3 tygodnie temu


Czy pomaganie ma sens? - 5 tygodnie temu

Czy to już komunizm? (2) - 6 tygodni temu

Czy Wiedźmin jest polski? (1) - 7 tygodni temu

Więcej audycji...
90% Kontestacji będzie zaorane (2) - 8 tygodni temu

Państwo przepłaca za celebrytów? (1) - 2 miesiące temu

Kolory Kwarantanny Narodowej (3) - 2 miesiące temu


Czy można protestować w kościele? (4) - 3 miesiące temu

Unikaj szpitali (7) - 3 miesiące temu

Pościg za ludzmi bez maski (1) - 3 miesiące temu

25 lat i 48 mln kary do zaplaty (2) - 3 miesiące temu

Nauczyciele uciekają (6) - 4 miesiące temuNiskie podatki już były (15) - 5 miesiące temu

Czy trzeba nosić maseczki? (13) - 5 miesiące temu

Male i duze państwa autorytarne (4) - 5 miesięcy temu


Strzelać czy resocjalizować? (2) - 6 miesięcy temu

Mieszkania za 50% ceny (1) - 6 miesięcy temu


Nie bedzie nowych podatków! (2) - 6 miesięcy temu

Bitwa o wozy rozstrzygnięta! (4) - 7 miesięcy temu

Młodzi Gniewni o wyborach - 7 miesięcy temu

Czy LGBT to ludzie? (5) - 7 miesięcy temu

Dotacji w lipcu nie będzie (1) - 8 miesięcy temu

Czy policjanci się wstydzą (1) - 8 miesięcy temu

Nowy (nie)podatek od smartfonów (3) - 8 miesięcy temu

Gazem w przedsiębiorców - 8 miesięcy temu

Węgiel jest święty (1) - 8 miesięcy temu

W co mają inwestować normiki? (12) - 9 miesięcy temu

W szpitalach nie ma kolejek (4) - 9 miesięcy temu

Zagrajmy w grę (2) - 9 miesięcy temu

Turkmenistan pokonał wirusa! - 10 miesięcy temu

Pomagał bez zgody stosownych organów! (6) - 10 miesięcy temu

Jestem na kwarantannie! (1) - 10 miesięcy temu

Dlaczego nie warto #zostawaćwdomu? (5) - 10 miesięcy temu

Jak zarobić na koronawirusie? (2) - 10 miesięcy temu

Kupujcie makaron - coronavirus u bram (2) - 11 miesięcy temu


W Niemczech bieda! - 11 miesięcy temu

Nauczyciele zarabiają za mało! (2) - 11 miesięcy temu

Bądź patriotą, nie umieraj na rozkaz (6) - 11 miesięcy temu

Byle by przeżyć (2) - 11 miesięcy temu
Rząd Cię szybko uzdrowi (1) - ponad rok temu

Idzie drożyzna (2) - ponad rok temu


Muzeum z najwyższej półki (1) - ponad rok temu


Kiedy ojczyzna wzywa! (2) - ponad rok temu


Hugo zostaje kurem domowym (3) - ponad rok temu

Kto nas będzie leczył? (4) - ponad rok temu


Polską rządzą emeryci i rolnicy (6) - ponad rok temu


Siłownia w domu i w zagrodzie (6) - ponad rok temu

Francja wprowadza ACTA2 (3) - ponad rok temu
Czy to koniec wolnego Hong Kongu? (1) - ponad rok temu

10 groszy za indyka (1) - ponad rok temu

YT wciąż jest najlepszy? (3) - ponad rok temu

wRealu24 niesłusznie skasowane! (3) - ponad rok temu

Oddaje500plus chellange! (13) - ponad rok temu


Kontestacja ma juz 10 lat! (2) - ponad rok temu

Bodnar broni zbrodniarza? (2) - ponad rok temu

Uwaga urzędniczy bełkot (3) - ponad rok temu

Lobby alkoholowe znowu wygrało (4) - ponad rok temu

Czy wolnościowiec może brać 500+? (12) - ponad rok temu

Film Sekielskiego bije rekordy (18) - ponad rok temu

Korki drogowe nie są takie złe (3) - ponad rok temu

Seks w krzakach czy w samochodzie? (2) - ponad rok temu

Czy będą matury? (1) - ponad rok temu


Wydanie specjalne w pociagu PKP (2) - ponad rok temu

Homoseksualiści do wiezienia (3) - ponad rok temu

Flaszka prawem, nie towarem (1) - ponad rok temu

Niech już nas w końcu skażą (12) - ponad rok temu

ROI z obywatela (9) - ponad rok temuCzy Taśmy Kaczyńskiego to lipa? (4) - ponad rok temu

Bezrobotni zostana abstynentami (4) - ponad rok temu


Emigranci psują nasze dzieci! (7) - 2 lata temu


Magiczne szable i tarcze (1) - 2 lata temu


Kto zaorał Hugo? - 2 lata temu

Kto ukradł nam Marsz? (1) - 2 lata temu


Twój głos nic nie znaczy (6) - 2 lata temu
Matka Boska Dotacyjna (9) - 2 lata temu

Ile kosztuje dzwon? (4) - 2 lata temu

Rozwody przez internet - 2 lata temu


Jedzenie można wyrzucać (6) - 2 lata temu


RODO nie jest potrzebne! (2) - 3 lata temu


Wytrychy na cenzurowanym (4) - 3 lata temu

Autostopem na Kitaj (2) - 3 lata temu


Zdrajcy sprawy (4) - 3 lata temu
Taxi zamiast PKS (4) - 3 lata temu

Jedna miska na 10 kobiet (6) - 3 lata temu


Nie daj sie golić za muzykę (3) - 3 lata temu


Każdy w końcu umrze (2) - 3 lata temuZnajdź swojego alfonsa (11) - 3 lata temu

Zabić czy usunąć? (7) - 3 lata temu

Jak zostać Dworcem? (1) - 3 lata temuJak pędzić bimber (10) - 3 lata temu

Czy bańka już pękła? (8) - 3 lata temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - 3 lata temu

Nowy, legalny hazard (2) - 3 lata temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - 3 lata temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - 3 lata temu

Black Friday po polsku (4) - 3 lata temu

Nowy próg podatkowy (11) - 3 lata temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - 3 lata temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - 3 lata temu

Za tanie linie lotnicze (8) - 3 lata temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - 3 lata temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - 3 lata temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - 3 lata temu


O jedna wyplatę mniej (3) - 4 lata temu


Wolnościowcy upadają (13) - 4 lata temu
A klientów mamy w nosie (1) - 4 lata temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - 4 lata temu

Czy wziąłbyś order? (22) - 4 lata temuTwoje hasła są za słabe! (6) - 4 lata temu

Niemcy cenzurują internet (4) - 4 lata temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - 4 lata temu


Wywiad z terrorystą (34) - 4 lata temu


Kto spekuluje masłem? (3) - 4 lata temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - 4 lata temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - 4 lata temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - 4 lata temuChcę sprzedać nerkę męża! (45) - 4 lata temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - 4 lata temu

Warto być biednym (8) - 4 lata temu

Czy Kościół kradnie? (5) - 4 lata temu
Na chuja nam dzietność? (13) - 4 lata temu

Polska skazała terrorystę (6) - 5 lata temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - 5 lata temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 5 lat temu


Jak unikać długów? (1) - 5 lat temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 5 lat temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 5 lat temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 5 lat temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 6 lat temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 6 lat temu


"Te wybory to przełom" (24) - 6 lat temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 6 lat temu

Hugo w Business Misji (6) - 6 lat temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 6 lat temuObalamy mity nt. energetyki (43) - 6 lat temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 6 lat temu
Możesz jeździć na gapę (10) - 7 lat temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 7 lat temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 7 lat temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 7 lat temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 7 lat temuPrzepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 7 lat temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 7 lat temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 7 lat temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 7 lat temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 7 lat temu
Ile dałbyś za dziecko? (25) - 7 lat temu


Jak kraść? (49) - 7 lat temu


Opodatkujmy rowerzystów (32) - 8 lat temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 8 lat temu

Jak zabić krowę? (46) - 8 lat temuJak wycenić dziecko? (9) - 8 lat temu

MLM to ściema (67) - 8 lat temu

Dupy z Wykopu (40) - 8 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 8 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 8 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 8 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 9 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 9 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 9 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 9 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 9 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 9 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 9 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 9 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 9 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 9 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 9 lat temu

ACTA samo zło (87) - 9 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 9 lat temu

Naloty na graczy (17) - 9 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 9 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 9 lat temu


AgenTomasz mówi całą prawdę (49) - 10 lat temu

Ile zarabia młody dziennikarz? (17) - 10 lat temu

Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 10 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 10 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 10 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 10 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 10 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (23) - 10 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 10 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 10 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 10 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 10 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 10 lat temuCzy lasy powinny być prywatne? (40) - 10 lat temu

Świat wg PARP godzina druga (7) - 10 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 10 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 10 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 10 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 10 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 10 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 10 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 10 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 11 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 11 lat temu

Prawo do bycia skontrolowanym (1) - 11 lat temu
Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 11 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 11 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 11 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 11 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 11 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 11 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 11 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 11 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 11 lat temu


O buncie informatyków (8) - 11 lat temuUE powstała! (2) - 11 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 12 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

nowy sącz rozwody sprawy - - 20.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00
giełdy pracawsieci.net - - 20.00
Rozyc - - 20.00
biuro rachunkowe lider sc nowy sącz - - 20.00
rzeczoznawca majątkowy i wycena... - - 20.00
Wiercenie studni głębinowych Gorlice, Nowy... - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt