Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Dziś
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne
wczoraj
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
wczoraj
5 rzeczy, które są źle nazywane w Kościele katolickim
Czym się różni dziewicze poczęcie od niepokalanego poczęcia? Dlaczego „grzech pierworodny” to niefortunne tłumaczenie „peccatum originale”? Czy Ofiara mszy świętej się powtarza na każdej...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2014-12-23

Wywieranie wpływu na ludzi

Nadający:

Każdy z nas coś sprzedaje lub wywiera wpływ na innych, codziennie! Warto to robić etycznie i "z głową". Robert Cialdini pisze o kilkunastu metodach najskuteczniejszego wywieraniu wpływu. Dziś opowiem Wam o 4-ech z nich. Oprócz tego życzenia na Święta i pożegnanie na ten rok. Dzięki za te 40 spotkań w 2014-tym! Szybko zleciało, ale było warto:)

KOMENTARZE

Jakub B. Bączek 2014-12-31

A tutaj znajdziecie więcej szczegółów: evenea.pl 
 
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku:)

Sofronoff 2015-01-08

Proszę pana, jeśli w pana przeglądzie technik manipulacyjnych „nie chodzi absolutnie o żadne manipulacje…” to o co? Przez 30 minut rozprawia pan o technikach wykorzystujących faktycznie niewiedzę manipulowanych. Zatem nie myli pan aby perswazji z MANIPULACJĄ, o której technikach pan opowiada? Jak można mieszać etykę z mówieniem jak „korzystać w ETYCZNY, fajny sposób” w URABIANIU klientów?  
 
Namówić do wejścia na scenę a „namówić” do sięgnięcia po portfel i nabycia być może zupełnie zbędnego produktu li tylko wykorzystując zakodowaną w naszych umysłach naturalną potrzebę wdzięczności nazywa pan działaniem w granicach etyki? Świat stanął na głowie. Rozumiem, że taktuje pan o „urabianiu” widzów poziomu telewizji śniadaniowej, ale gdzieżesz tutaj miejsce na „kościec moralny”? Nawet ten „jakiśtam”, jak sam pan określił… I to tym bardziej, że jedną z technik sam pan nazywa „perfidną”? 
 
Obawiam się, że pomylił pan (w dalszej części) zasadę autorytetu ze zwykłym, wykorzystywanym przez agencje reklamowe, postrzeganiem anonimowego „szpakowatego pana w kitlu” (postrzeganym przez ludzi oglądających telewizję śniadaniową). To dwa odrębne zagadnienia. Przy czym, proszę pana, reklamowanie produktu przez autorytet, to coś innego niż sprzedawanie przez tenże autorytet i to w segmencie, z którego produkt pochodzi (powszechny trick na forach branżowych). Nie ma nic zdrożnego w „kupowaniu od autorytetu” w odróżnieniu od kupowania od uzurpatora autorytetu. Prawda? Prawda. Pod warunkiem, że sprzedajemy tym, którzy są święcie przekonani, iż „jeśli pytają cię dziennikarze, to znaczy, że się znasz”. 
 
Po tytule nagrania liczyłem na pół godziny hołdu picowi i… nie rozczarowałem się. W zasadzie po 6 minutach słuchania machnąłbym ręką… gdyby nie – o zgrozo - usankcjonowanie tychże zasad świętym słowem „etyka”. Osobliwy ten pana buddyzm nie lada… 

Tomek Broniewski 2015-01-10

Sofornoff, pan jakub z gowna bicza nie ukreci, mimo że próbuje. To samo robi w swojej ksiazce jak zarobić milion, która jest zlepkiem cudzych myśli, tyle że przetłumaczonych z angielskiego a i to nie zawsze. No ale tak to jest w czasach kiedy książkę może napisać każdy dzieciak a i tak ważne radio jak kontestacja.com wpuszcza na swoje salony tego rodzaju mizerię mentalną i intelektualne fake'i :(

Sofronoff 2015-01-10

Kontestacja, to przedsięwzięcie prywatne. Podobnie "myśli" tu zebrane pana Bączka. Tu pan pretensji mieć nie może ;-)

Kubolek 2015-01-20

Kuba! Gdzie jest nowa audycja?? Co to za niedbania? :)

Davvid 2015-01-21

Czekamy z niecierpliwością na sezon 2015 :)

Katarzyna Rejmonciak 2015-02-14

Witam Panie Jakubie i wszystkich czytelników i komentujących.  
 
Słucham audycji pana Jakuba w radiu kontestacja od pierwszego odcinka, byłam na kilku Pana wykładach min w Asbiro, czytałam Pana książkę.  
 
Pierwszy raz zdecydowałam się zabrać tu głos, bo powiem szczerze, że zawsze dziwią mnie te wszystkie negatywne komentarze. Rozumiem, że każdy patrzy na świat przez pryzmat swoich doświadczeń i myślę jak nieszczęśliwe to muszą być doświadczenia skoro taki Pan jeden z drugim nie potrafi docenić i uszanować pracy innego człowieka. 
 
Drodzy komentujący, jeśli nie zgadzacie się z czymś co mówi Pan Jakub to oczywiście macie do tego prawo, ale nikt Wam nie każe tu zaglądać, skoro nie nadajecie na tej samej fali. Jest tyle innych miejsc w których możecie się odnaleźć. A może sami nagracie Wasze poglądy, odkryjecie się, pokażecie twarz? Z ukrycia, pod pseudonimem tak prosto jest krytykować innych.  
 
Nikt Wam też nie mówi abyście przyjmowali wszystko za pewnik. Pan Jakub wiele razy mówi o tym, że nie da się powtórzyć czyjegoś życia. Trzeba po prostu brać od innych tylko to co pasuje do Waszego życia. Czasem jedziesz się na szkolenie do kogoś i przyda Ci się jedno zdanie które później zmieni całe Twoje życie.  
Poza tym bardzo wierzę w to, że jaki jesteś dla innych, takich też ludzi będziesz spotykał na swojej drodze. Zatem sugerowałabym wszystkim malkontentom zmianę nastawienia. 
 
Panie Jakubie, mam nadzieję, że nie zrażą Pana słowa krytyki i nadal będzie się Pan dzielił swoim doświadczeniem i pozytywnym nastawieniem. Ja osobiście bardzo wiele wyniosłam z Pana audycji i wykładów, które są ogromnie motywujące ale również dają konkretną wiedzę którą mogę zastosować w mojej firmie i w życiu. 
Dziękuję za wszystko i serdecznie pozdrawiam 
 
Kasia

magister 2015-03-02

Co to wszystko ma wspólnego z kontestacją? xD

Emilia 2015-05-08

Świetna audycja Kuba, ja zdecydowanie się z tym zgadzam:) 
Mam także swoje przykłady, które potwierdzają to o czym mówisz! 
I te cztery zasady, które wyminiłeś...  
Jestem jak najbardziej na tak:) 
 
Dziękuję i pozdrawiam ciepło:)

Dodaj komentarz...


Jakub B. Bączek: Złoty medalista Mistrzostw Świata jako trener mentalny kadry narodowej siatkarzy Stephana Antigi, założyciel firmy STAGEMAN, pisarz i podróżnik. A mówiąc po naszemu: marzyciel oraz zwykły facet, który znalazł pomysł za milion Euro i miał jaja by go samodzielnie od zera zbudować, zainteresowany siatkówką, golfem i buddyzmem, człowiek działania i konkretów. Ma na swoim koncie kilka firm, kilkadziesiąt publikacji i masę podróży po całym świecie. Prowadzi Jbbcoaching.pl

Wolność Finansowa 50 na 50

Inne audycje tego autora:

Pożegnanie z KonteStacją (28) - 6 lat temuSkąd czerpać motywację? (21) - 6 lat temu


Wywieranie wpływu na ludzi (10) - 6 lat temu

Jak reagować na zdenerwowanie (14) - 6 lat temu

Więcej audycji...
100 Marzeń (13) - 6 lat temu


Życie bez ograniczeń (12) - 6 lat temu

Uzależnieni od Facebooka (5) - 6 lat temu

15 książek i 3 piosenki (17) - 6 lat temu
Dlaczego siatkarze wygrali? (8) - 6 lat temuPolak na emigracji (6) - 7 lat temu


Twoje pole komfortu (4) - 7 lat temu


Sztuka zapominania (9) - 7 lat temu

Jak osiągnąć sukces? (7) - 7 lat temu


Zdenerwowany Klient (8) - 7 lat temuZjebka motywująca (3) - 7 lat temu

Naiwne pytania (12) - 7 lat temu

Skąd wziąć więcej energii? (17) - 7 lat temu

Kto pyta, ten... błądzi (10) - 7 lat temu

Język obcy w 6 miesięcy (40) - 7 lat temu

Eurowizja a... Twój biznes (11) - 7 lat temu

Rozmowa kwalifikacyjna (61) - 7 lat temu

Forma prawna twojego biznesu (17) - 7 lat temu

UWAGA! Złodzieje!!! (15) - 7 lat temu


Bestseller w 7 dni (6) - 7 lat temu

Buddowanie sukcesu (41) - 7 lat temu

Kuba, co ludzie powiedzą? (16) - 7 lat temu

Znam niezły skrót... (21) - 7 lat temu

Mieszkanie za 66% ceny... (24) - 7 lat temuA dzisiaj polecamy:
 align="center">
Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt